Ducati Elektrikli Motosiklet Böyle Görünebilir

ÖZET: Bu içerikte elektrikli motosiklet piyasasındaki kimi gelişmelere geri bağlantılar ve Ducati’nin elektrikli araçlara olan ilgisine ilişkin görseller ile bilgiler bulacaksınız.

OKUMA SÜRESİ: 3 dakika

Bir elektrikli araç içeriğiyle daha karşınızdayım. Biliyorsunuz otomobil ve enerji sektörü büyük bir değişikliğe uğruyor. Otonom sürüş çalışmaları, elektrikli otomobillerin erişilebilir ve pratik olarak kullanılabilir duruma gelmesi gibi bir çok gelişme var. Ancak bugünkü konumuz motosikletler… Daha önce şurada Super Soco’nun üretmiş olduğu tasarım harikası elektrikli motorları tanıtmıştık. Elektrikli motosikletleri anlattığımız tasarım odaklı başka içerikler de vardı. Hatta BMW’nin otonom sürüşe sahip bir motosiklet ürettiğini bu motosikletin dengede dura dura otobanlarda akabileceğini de söylemiştik.

Ducati Elektrikli Motosiklet Böyle Görünebilir | Ducati Elektrikli Motosiklet 2

Şimdiyse söz söyleme sırası Ducati’ye geldi. Ducati aslında elektrikli motorların ortaya çıkışından beri bu işe heyecanlı olduğunu gizlemiyor. Söz gelimi 2019’un başlarında italyan şirketin CEO’su Claudio Domenicali; geleceğin elektrikli motorlarda olduğunu, kendilerinin 2018’den beri bu işle uğraştıklarını ve seri üretime geçmeye uzak olmadıklarını söylemişti.

Ducati Elektrikli Motosiklet Böyle Görünebilir | Ducati Elektrikli Motosiklet 3

Ardından Vmoto işbirliğiyle Super Soco ile Ducati etiketine sahip elektrikli bir scooter yapacağını açıklamıştı. Hatta daha önce  2018 yılında Milan’da düzenlenen EICMA Motosiklet Etkinliği’nde elektrik destekli bir bisiklet de göstermişti ancak bu Ducati’nin o bilindik kıvrımlı hatlara sahip büyük yarış motorları çizgisinden uzaktı. Şimdiyse ortaya Ducati’nin yeni elektrikli motosiklet tasarımına ilişkin olabilecek görseller ortaya çıktı.

Ducati Elektrikli Motosiklet Böyle Görünebilir | Ducati Elektrikli Mosiklet

Elektrikli Motosiklet ile ilgili yeni gelişmelerle aranızda olacağım canlarım. Umarım 1998 model Ford Ka’mı sattığımdan beri arabasız geçirdiğim günlerin hatrına ilk aracım elektrikli bir araç olur diyor ve hepinize yakşamlar diliyorum.

Yorum yaz!