Yurtdışı Sipariş Uygulaması: Gidenlere Söylüyorsunuz Getiriyorlar!

Elektronik ürünlerin fiyatları neredeyse tüm dünyada aşağı yukarı aynı ama insan bazen kendi ülkesinde satılmayan ya da talep edilmeyen ürünleri de yurtdışından almak istiyor. Ancak böyle durumlarda da gümrük vergisi, alabileceğim ürünün etiketi en fazla kaç lira olmalı, bir sene içinde yurtdışından kaç kere alışveriş yapabiliyoruz ya da şu ürünün fiyatı düşük ama gümrüğe takılan ürünler kategorisinde mi yer alıyor? biçiminde onlarca soruyla yüz göz oluyor. Yeni geliştirilen bir mobil uygulama bunu çözmüş yurtdışı sipariş işlerinizi uygulamada toplanmış gezginlere veriyorsunuz onlar da küçük bir komisyonla satın alıp size getiriyor.

İnsan almancı bir akrabası yoksa ya da yurt dışına sürekli gidip gelen bir tip de değilse talep ettiği şeylerden vazgeçiyor ya da başka bir bahara erteliyor. Bu işi çözmek için Türklerin de içinde yer aldığı özgün bir start up kurulmuş. Glocalzone adında bir uygulama var. Gezginler bu uygulamaya hangi tarihlerde nereye gidip gelecekleri bilgisini giriyorlar siz de gezgine istediğiniz ürünü yurtdışı sipariş ediyorsunuz gelirken size getiriyor.

Peki Nasıl Güveneceğiz?

Uygulamada havuz sistemi var. Siz gezgine istediğiniz ürünü söylüyorsunuz. Sonra ödeme işlemini yapıyorsunuz. Gezgin uygulamanın ekranında ödendi bilgisini görüyor ancak para kendi hesabına geçmiyor. Ürünü alıyor geliyor size teslim ediyor. Siz teslim aldıktan sonra onay veriyorsunuz para gezginin hesabına öyle geçiyor. Gittigidiyor’daki sıfır risk sitemi ya da Sahibinden’deki güvenli ticaret gibi bir strateji kullanmışlar. Yurtdışı sipariş işlemleri de vergisiz şunsuz bunsuz mis gibi halloluyor.

Yurtdışı Sipariş Uygulaması: Gidenlere Söylüyorsunuz Getiriyorlar! | Glacolzone 2

Gezginler kaç bin liraya kadar ürün alacaklarını  nereye hangi tarihler arasında gideceklerini ayrı ayrı belirtiyorlar. Hem site hem ürünü alan gezgin hem de kar eden müşteri kazanıyor mükemmel sistem. Detayları uygulamadan öğrenebilirsiniz.

Reklam girdisi gibi oldu ama fikir özgün bu bakımdan destek atmak gerektiğini düşündük sevgili okur. Hepinize yakşamlar dileriz.

Yorum yaz!