Oyuncu Kulaklığı Tavsiyesi

Yaklaşık 6 ay önce Acer Nitro AN515-51 oyuncu dizüstüsü aldım. Aldıktan sonra fark ettim ki son nesil dizüstü bilgisayarların ses için tek bir girişi var. Hem ses hem mikrofon için aynı giriş kullanılıyor. Birçok insanın mikrofonu ve kulaklığı ayrı kullandığı da bir gerçek. Bu sebeple biraz araştırdım ve oyuncular için 7.1 surround oyuncu kulaklığı seçeneklerinin USB girişli olduklarını ve kendi ses kartlarını içinde barındırdıklarını öğrendim.

Açtım tarayıcımı ve bütçeme uygun nitelikli bir oyuncu kulaklığı aramaya başladım. Uzun zamandır adını duyduğum ama araştırmaya fırsatımın olmadığı Gamepower adındaki bir markayı hatırladım.

Gamepower Medusa 7.1 Surround

17 Ocak 2017 tarihinde piyasaya giriş yapan Gamepower, Çin asıllı bir firma. Türkiye’de fiyat performans olarak tercih edilebilecek ürünler üretiyorlar. Aldığım kulaklık da Medusa 7.1 Surround adındaki model. Ben en uygun ve güvenilir 227 liraya bulabildim. Şimdilerde de kulaklığı test ediyorum ve pek çok güzel özelliği var.

Gamepower Medusa Oyuncu Kulaklığı Teknik Özellikleri

  • Kulaklık boyutu: 50mm
  • Hassaslık (Kulaklık): 113 dB (+/-3 dB)
  • Hassaslık (Mikrofon): -43 dB ( +/-2 dB)
  • Frekans Tepkisi (Kulaklık): 20 Hz – 20 KHz
  • Frekans Tepkisi (Mikrofon): 20 Hz – 20 KHz
  • Empedans: 32
  • Kablo Uzunluğu: 2.3 Metre
  • Kendine ait de bir yazılımı var.

Deneyimlerim

Kulaklığın boyutunu okuduğumda biraz küçük sanmıştım fakat geldiğinde yeterli büyüklükte olduğunu gördüm. Bu sefer de büyük ama çok mu ağır acaba? diye düşündüm lakin kafama binen bir yük de yoktu. Kendisi gayet esnek.

Gamepower Oyuncu Kulaklığı

Tasarım ve ergonomi açısından bakıldığında kafanın üzerinde bir bant kullanılıyor. Demir veya sert bir şey değil yani. En sevdiğim kısım ise kulaklığın kulağımı acıtmaması. Yumuşak bir yapısı var.

Kontrol kumandasında ise bizi üç buton karşılıyor. Mikrofonu kapatma, sesi artırma ve azaltma(hem mikrofon hem kulaklık için). Kulaklığın kontrol kumandasından sesi azaltıp artırırsanız bilgisayarınızın sesini değil, kulaklığın sesini azaltıp artırmış oluyorsunuz onu da belirtelim.

Sesi de gayet nitelikli. Kulaklığı PUBG, Valorant, Counter Strike: Global Offensive, Call of Duty: Warzone ve Assasins Creed Odyssey gibi pek çok oyunda test ettim. Gerçekten 7.1 surround sisteminin etkisini hissediyorsunuz. Sanki adamlar yanımda yürüyormuş gibiydi. Arkadaşlarımla konuştum ettim ve deneyimimden memnun kaldım. Ancak bana göre mikrofon biraz kısa sanki.

Bir de müzik kalitesinden bahsetmek isterim. 16D ve 8D müzikleri 7.1 surround sisteminden dolayı çok detaylı bir biçimde dinleyebiliyorsunuz. Kulaklığın yazılımını indirerek detay ayarlar da yapabiliyorsunuz.

Unutmadan şunu da söylemek istiyorum, kulaklık dışarıya maalesef ses veriyor. Bu arada bu bir sponsorlu içerik değil 🙂 Ürün ile ilgili gerekli linkleri aşağıda bulabilirsin.

EDİTÖRÜN NOTU

Sponsorlu içerik olduğunda okuru aptal yerine koyan değil mutlaka başında sponsorlu olduğunu belirten ibareler kullanırız sevgili okur. Dolayısıyla bu ve benzer incelemeler hakikaten kendi keşfimiz ürünlere ve bunlara ilişkin yorumlara dönük oluyor sevgili okur.

Yorum yaz!