Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Artık Olanaksız

Sermayenin her şeyi otomatize etme fantezisi bu alanda çuvallamış durumda. Elon Musk bile Tesla fabrikalarında otomasyona güvenerek hedefledikleri üretim rakamlarını tutturamadıklarını, insanın çok önemli olduğunu anlatıp duruyor. Ancak Türkiye’de hâla birkaç banka ve operatör hariç herhangi bir şirketin müşteri hizmetlerine bağlanma olanağı yok. İnsanı yıldırmak üzerine kurulu bir sistem var.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Artık Olanaksız | ağrı Merkezi Sorunları

Elmayla armutu kıyaslıyorsun diyebilirsiniz. Tesla ile çağrı merkezinin alakası yok diyebilirsiniz. Ancak aynı hatalı mantık işletiliyor. Makinedeki gelişmeler henüz insanın yerine geçecek kadar olmadı işte. Yapay zeka tartışmalarında da konuşulduğu üzere ürünü alıp para veren müşteri bir insanla ilişki kurmak önemsenmek istiyor. Ya da aldığı ürüne romantik sebeplerden de bağımsız olarak insan eli değdiğini bilmek istiyor. İnsan yalnızca bir ürün değil aynı zamanda bir öykü de satın almanın derdinde. Bu sebeple seri üretim yerine atölyelerde üretilen ürünlerin değeri artmış durumda. Şurada Almanya’da el yapımı oyuncaklar satan bir firmaya olan talebi anlatmıştık.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanma Artık Olanaksız | ağrı Merkezi Sorunu Yazı İçi

Bana diyeceksiniz ki müşteri hizmetlerine bağlanma işi o kadar da olanaksız değil direk bağlanma yöntemleri var internet sitelerini araştır. Ben müşteri olarak bunları araştırmak istemiyorum. Kolaylıklarla dolu şu yüzyılda neden sorunumu çözmek için bu kadar uğraşıyorum.

Eyyorlamam bu kadar. Her şeyi devletten beklemiyorum ancak bu işe bir düzenleme gelsin isterim. İnsanla muhattap olmak istiyorum sevgili okur. müşteri hizmetlerine bağlanma derdimi insanca insanlara anlatmak istiyorum. Görüşürüz. He gerçi sonunda bağlanma olanağı bulursak da yarım saat bekliyoruz ama neyse sinirlenmeyeceğim.

Yorum yaz!