Kompresör Şakası Gene Acı Bitti!

Daha önce Unutulmaz Haberler kategorisinde paylaştığımız bir Kompresör Şakası haber vardı. Sanayide birbirleriyle şakalaşan arkadaşların makatlarına kompresör makinelerini tutmalarını ve bir kişinin iç organlarına zarar vermelerini anlatıyordu. Başlangıçta bunun yalan haber olduğunu sanmış ancak o yazıda da belirttiğim üzere daha önce farklı zamanlarda iki ayrı ilimizde de gerçekleştiğini görünce şaşırmış ve olayın gerçekliğine emin olmuştum.

Şimdi de daha önce yazdığımız Kompresör şakası olayının aynısı Manisa’da gerçekleşmiş. 17 yaşındaki bir çocuk sanayide arkadaşlarıyla şakalaşırken arkadaşları çocuğu yere yatırmış, kompresörün ucunu değiştirmiş ve makatından hava üflemişler. Testisleri, iç organları şişen çocuğu gören arkadaşları telaşa kapılınca bu sefer de havayı çıkarmak için karnında zıplamaya başlamışlar. Çevre esnafın çocuğu yerde kıvranırken görmesiyle hastaneye yetiştirilen mağdur için sonuç korkunç.

Twitter’da Kompresör Şakası haberine ilişkin alay üreten hesaplar var. Elbette her şeyin şakası yapılabilir ancak bu konuda sanki artık daha duyarlı olmalıyız. Olay yalnızca iş sağlığı ve güvenliğinden ziyade aynı zamanda tacize kadar uzanıyor çünkü bizce. Artık neredeyse gelenek haline gelmiş tacize kadar uzanan bu aptal şakalarımızdan(!) vazgeçsek iyi olacak.

Haberin detayları arkadaşlarının tehditlerini Doğan Haber Ajansı’nın içeriğinde bulabilirsiniz.

Bir dahaki girdide görüşene kadar kendine iyi bak sevgili okur. İnsan alıştığı üçüncü sayfa haberlerini bile baştan daha duyarlı bir biçimde okumalı bence. Hoş bu da ciddi bir travma deneyimi olur okur için ama bunlar bizim vatandaşlarımız eğer bür millet gibi hissedebilmek istiyorsak duyarlı davranacağız.

Yorum yaz!