Öncelikle dedim ki: Bu bir yalan haber! Kafası güzel bir gazeteci haberi bu dedim. Kendisi gidip mizah dergisinde yazsa daha mutlu olur dedim; lakin araştırmaya devam ettim ve şu manzarayla karşılaştım:

Farklı tarihlerde girilmiş iki girdiyi görünce gene böyle bir şakanın gerçekliğine inanmak istemediğimden önce demek ki tıklanmak için ara ara yeniden servis ediyorlar diye düşündüm ama farklı yerlerde tekrarlandığını ve iki haberin biribirinden bağımsız olduğunu öğrenince de yalan olmadığından emin oldum sevgili takipçi. İlk görselde yer alan gazete sayfası basılı yayının popüler olduğu bizim lojmanda oturduğumuz zamanlara rastlayan bir dönem. Yani biri o ara, ikincisi 2012’de, sonra üçüncüsü de 2015’de olmak üzere ülkemiz topraklarında tam üç defa tekrarlanmış bu şaka. Üçü de aynı finalle bitmiş. Resmen gerçek, özgün ve birbirinden bağımsız durumlar bunlar.

Benim asla unutamadığım haberler köşemde ilk yerini alan haber bu. Bugün böyle bir geçmişi olduğunu öğrendim. Bu bilgi gerçek hayatta bir işime yaramayacak ama olsun merakım gitti. Çocukluktan beri ara ara bu haberi düşünüyordum çünkü ben.

Yakşanlar dilerim.