Kompresör Şakası

Öncelikle dedim ki: Kompresör Şakası ile ilgili bir yalan haber! Kafası güzel bir gazeteci haberi bu dedim. Kendisi gidip mizah dergisinde yazsa daha mutlu olur dedim; lakin araştırmaya devam ettim ve şu manzarayla karşılaştım:

Kompresör Şakası | Kompresör Şakası Tarihi

Farklı tarihlerde girilmiş Kompresör Şakası na ilişkin iki girdiyi görünce gene böyle bir şakanın gerçekliğine inanmak istemediğimden önce demek ki tıklanmak için ara ara yeniden servis ediyorlar diye düşündüm ama farklı yerlerde tekrarlandığını ve iki haberin biribirinden bağımsız olduğunu öğrenince de yalan olmadığından emin oldum sevgili takipçi. İlk görselde yer alan gazete sayfası basılı yayının popüler olduğu bizim lojmanda oturduğumuz zamanlara rastlayan bir dönem. Yani biri o ara, ikincisi 2012’de, sonra üçüncüsü de 2015’de olmak üzere ülkemiz topraklarında tam üç defa tekrarlanmış bu şaka. Üçü de aynı finalle bitmiş. Resmen gerçek, özgün ve birbirinden bağımsız durumlar bunlar.

Benim asla unutamadığım haberler köşemde ilk yerini alan haber bu. Bugün böyle bir geçmişi olduğunu öğrendim. Bu bilgi gerçek hayatta bir işime yaramayacak ama olsun merakım gitti. Çocukluktan beri ara ara bu haberi düşünüyordum çünkü ben.

Yakşanlar dilerim.

KOMPRESÖR ŞAKASI GENE ACI BİTTİ

Ben bu haberi yazdıktan yaklaşık iki yıl sonra bir Avukat tarafından arandım ve benzer bir durum daha yaşandığının bilgisini aldım. Hatta o olaydan da Kompresör Şakası Gene Acı Bitti adlı içerikte söz ettim. Bu sefer arkadaşlarına şaka yapmaya çalışan bir grup had bilmez genç üzerineydi konu. Mahkeme başka açıklamalarla gene cezalandırmış ancak beni arayan avukat, yeni haberimi de yayımlamamı rica etti ve bu sefer nitelikli cinsel saldırı suçundan da dava açmaya hazırlandı. Ben avukat arkadaşı haklı bulduğumu yukarıda bağlantısını verdiğim yazı da da açıkladım.

Umarım artık bu toplumun birbirini aşağılamaya dönük böyle garip yanları bir an evvel törpülenir ve bir daha olmamak üzere son bulur. Gencecik bir çocuğun yaşamı kararmış çünkü. Bin yıldır aynı şaka komik değil, saldırgan ve zorbaca.

Kendine iyi bak sevgili okur, internetin güvenilmez bağlantılarında gülüp geçtiğimiz bir çok olayın arkasında unutulmaz acı deneyimler var. Dikkat etmek lazım.

Yorum yaz!