Kızılay’a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları Denklemlerle Dolu

Kızılay’a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları… Henüz oğrulamadığım 5 Kasım Salı günü giderek yerinde inceleyeceğim yepyeni bir haberden söz etmek istiyorum. Daha önce şurada da Ankara’nın Türkiye’nin en iyi kenti olduğuna ilişkin birkaç düşünce belirtmiştim. Överken abartmak yererken ayarını kaçırmak istemiyorum. Bu geri kalmış toplumlara özgü feodal bir davranış türü. Yapılanda da abartılacak bir şey yok belki ama böyle küçük detay işlere o kadar hasret kalmışız ki sevinecek hale geldik.

Biliyorsunuz Ankara Kızılay’da kaldırım taşları yenilenmeye başladı. Yeni kaldırım taşlarının üzerine trigonometri ve fizik denklemleri işlendi. Koca kenti dersane merdivenine çevirmişler yorumu da gelebilir ancak evrenin nasıl işlediğine ilişkin denklemlere yer verilmesi bence güzel bir hareket olmuş.Kızılay'a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları Denklemlerle Dolu | Maddenin Halleri Kızılay'a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları Denklemlerle Dolu | Kızılayın Yeni Kaldırımları Kızılay'a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları Denklemlerle Dolu | Fiizk Kanunları KaldırımdaMansur Yavaş’ın aynı biçimde Türkçe dil bilgisi kurallarıyla ilgili de bir şeyler koymasını dilerdim. Bu sayede dil bilgisi bilinci artmış dilinin nasıl işlediğini bilen böylelikle anadilinde düşünme becerisini tekrar kazanma umudu taşıyan bir toplum olma yolunda bir adım atabiliriz.

Haberi ve görselleri Bir Parça Tuhaflık adı altındaki Twitter kullanıcısından aldım.

NOT: Bilgi benim gözümde şimdilik teyite gereksinim duyuyor onu belirteyim. Ağ ortamına geç kalmamak için haberi yaptım ancak 5 Kasım Salı günü gidip yerinde inceler ona göre buraya bir not eklerim.

Kızılay’a Döşenen Yeni Kaldırım Taşları umarım içinizden birinize bir net fazla yaptırır. Hepinize yakşamlar.

Yorum yaz!