Kendi Kendine Ütü ve Temizlik Yapabilen Elektronik Elbise Askısı

Muhteşem bir ürünle karşınızdayım sevgili okur. Elektronik elbise askısı … Ben yıllardır hep şeyin düşünü kurarım: Söz gelimi kıyafetlerimizi yıkamayalım dolabımıza asalım, teknolojik dolaplar da o gün çıkardığımız, astığımız elbiseleri yıkasın, ütülesin, bakım yapsın, giymeye hazırlasın. Sonra biz gene alalım giyelim. Benzerini bulaşıklar için de düşünüyorum ama o ayrı konu.

Bir elbise askısı üretmişler. Bu askı fişe takılı çalışıyor ve kendisine astığınız ürünleri 3 saat içinde ütülü derli toplu bir hale getiriyor. Çalışma mantığı basit. Askı tepeden sıcak ya da soğuk hava üfleyerek kuru temizleme yapmaya çalışıyor. Tamam belki ev kullanımı için çok işlevsel değil ancak acil bir toplantı ya da görüşme için bir yere seyahat ettiniz diyelim. Bulunduğunuz otelin kuru temizlemesi yok ya da güvenemiyorsunuz. Valizinizden askınızı çıkarın asın kıyafetinizi, 3 saate tamam.

Otomatik Kuru Temizleme

Böyle dil kullandığıma bakmayın nadir de olsa insanın acil toplantıları, görüşmeleri, etkinlikleri ya da en kötü katılacağı bir düğün olabiliyor. Ürünün fiyatı 50 dolar. Yani birim olarak düşününce bizdeki 50 TL gibi olsa alınırdı. Parasını dolarla kazanan yurt dışındaki insanlar böyle düşünüyor olmalılar. Ama bizim için şu anki kurla 350 liraya geliyor. Bence bu haliyle bile bir şans verilebilir.

Dijital Askı

Burada buna benzer, gadget dedikleri yaşamı kolaylaştıran refah seviyesini artıran birkaç ürün daha paylaştık. Dünyanın en konforlu ve sağlıklı bilgisayar koltuğunu yapmaya çalışan şu girişimi anlattığımız yazıya bir bakabilirsin. Yakında da amortisörlü ekran tutucularından söz edeceğiz sanırım. Böyle bilgisayar kullana kullana boynumuz, belimiz, sırtımız koptu çünkü.

MUTFAKTA BİR PANEL DE FENA OLMAZ

Birde mutfakta ellerimiz ıslakken tarife falan bakmamızı sağlayacak podcastimize tıklayabileceğimiz Youtube’dan bir şey açabilecek, evdeki bakliyatın meyvenin durumunu öğrenebildiğimiz bir ekran istiyorum ben. Sesli asistanlar tam karşılamıyor isteğimi. Şöyle kafamın hemen üstünde olacak. Valla zenginlikte para pulda gözüm yok ama şu buzdolabının içinde biten şeyler otomatik olarak bir mağazadan sipariş edilse fena mı olur? Nesnelerin birbirleriyle iletişim kurduğu nesnelerin interneti nesnelerin interneti diye anlatıp duruyorlar. Sanayide de kullanılsın tamam ama azcık da bizim gündelik yaşamımızı kolaylaştırsın.

PRATİK BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Son olarak ütü işiyle çok uğraşmamak için pratik bir önerim var sevgili okur. Özellikle gömleklerinizi ya da tişörtlerinizi balkona ya da çamaşır askısına asmak yerine normal bir elbise askısına asıp öyle kurutursanız ütüyle uğraşmanıza pek gerek kalmıyor. Yani gene bir üstüne ütü vurursunuz ama en azından kırış kırış olmuyor. Eyyorlamam bu kadar.

Yorum yaz!