En Rahat Bilgisayar Koltuğu

En Rahat Bilgisayar Koltuğu… Bilgisayarla tanıştığım andan beri sürekli ekran başında olan ve ekran başında çalışan biri olarak en çok sıkıntı duyduğum konulardan biri bel ağrılarıydı sevgili okur. Hatta bunun için iş güç bulduktan sonra yaptığım ilk şey pahalı, neredeyse uyuklayacak kadar esneyebilen, ergonomik, bizzat denediğim, belimi ağrıtmayan bir koltuk almak oldu. Yıllarca sandalyelerde yamulmuş belim aldığım bu koltuk sayesinde inanılmaz rahatladı ancak Koçtaş’tan almış olduğum koltuğum, bir yıl sonra amortisörünü patlatarak, köşedeki ayar çıkıntısı bozularak pertini çıkardı. Bende dolayısıyla yeni bir koltuk arayışına girdim ve bu muazzam ürün ile karşılaştım.

Evo X Chair En Rahat Bilgisayar Koltuğu, alışkanlıklarımızı değiştirmek ve resmen bilgisayar karşısındaki duruş bozukluklarımızı gidermek için tasarlanmış muazzam bir alet.

(Tamam lokman hekim reklamı gibi oldu ama öyle değil)

Koltuğun bel kısmındaki mekanizma sizin duruşunuza göre şekil alıyor ve sağlıklı duru pozisyonunu sağlıyor. 350 dolar gibi fahiş bir fiyat etiketine sahip olsa da hani ben şirket yönetiyorum ve çok çalışıyorum diyenler alabilir ya da benim gibi  “Benden ihtiyaçlarımı alın bana lükslerimi verin lükslerimi!” diyenlerdenseniz de pek tabi sipariş edip deneyebilirsiniz. Gümrüğe takılır mı takılır ama alırsınız yani endişe etmeyin.

Yeri gelmişken açıklayayım: Bu gümrüğe takılmak olayını çok yanlış anlayan ziyaretçilerimiz var.

GÜMRÜĞE TAKILMAK NE DEMEK

Gümrüğe takılmak demek ürünün sınır kapısında kalması demek değil sevgili okur, bende başlangıçta öyle zannediyordum ama sonra bunun saçma olduğunu öğrendim. Bulgaristan’dan sipariş ettiğiniz bir ürün tutup da Kapıkule’de takılıp kalmıyor. Bulunduğunuz şehre kadar geliyor ancak posta ofisinde gümrüğü olduğu gerekçesiyle bekletiliyor. Küçük bir yerde yaşıyorsanız eğer memuru ikna edip dayınızın gönderdiği laptobu dahi almanız mümkün(!).

En Rahat Bilgisayar Koltuğumuzu bulup, belimizin ağrımadığı, gümrüklerin silindiği, sınırların olmadığı daha güzel bir dünya ümidiyle anlayan anladı diyor ve yakşanlar diliyorum.

NOT: Bir 10 yıl sonra Maiotik’i bu koltukla idare ediyor olacağım. Aha da buraya yazıyorum. Zenginlik, varlıklı yaşam, gösteriş ya da lüks düşkünlüğüyle alakası yok bunun. Beden sağlığı önemli. Meraklı olup keşfettiğiniz ürünlere erişebilmeniz mutluluk seviyesini gözle görülür şekilde artıran değişkenlerden biri.

NOT 2: Ürün hala prototip aşamasında tabi, Indiegogo’dan ister prototipini sipariş eder isterseniz seri üretime geçmesini de bekleyebilirsiniz. Projeye çok güveniyorsanız final sürümü için bir ön sipariş verirsiniz.

You know.

See you.

(O değil de hayat çok pahalı lan şu tarih itibariyle Almanya’da 19 aylık asgari ücrete sıfır bir araba alınabiliyorken; Türkiye’de bu en az 60 aya tekabül ediyor. Yakşanlar dilerim.)

Yorum yaz!