İlginç Kütüphane Tasarımları

İlginç Kütüphane Tasarımları… Asıl yapmak istediğim iş, Maiotik’te yayıncılık. Hayatımı buradan kazanmak istiyorum. Bunu Bilkent’te parayla okuyup mezun olmuş bir blogger olarak söylemiyorum. Bilakis Anadolu’nun bağrından kopup gelen bir insan olarak diyorum ki hayattaki tek gerçek hedefim içerik üreterek para kazanmak. İnterneti yeni keşfetmiş, para kazanayım diye site açmış hevesli bir yeni yetme de değilim. Yıllardır uğraşıyorum portallarla, bloglarla, forumlarla… Para kazanmak için de iş yapmıyorum. Sadece yaptığım iş para etsin istiyorum.

Ancak yüksek lisans, doktora, işim derken hayattaki araçların içinde sıkışıp kaldığımı hissediyorum. Enerjimi ve paramı Türkiye’de hayatta kalmak için harcamam gereken yerlere harcıyorum ve buraya istediğim kadar zaman, para ayıramıyorum. Gerçi bu sebeple de Maiotik benim her zaman kaçıp geldiğim gizli virane ofisim gibi kalıyor ama durum böyle işte.

– Kişisel sıkıntılarımdan bahsettiğim yukarıdaki kısım atlanarak okumaya buradan başlanabilir. –

Gelelim bugünkü içeriğimize: İlginç Kütüphane Tasarımları.

Tasarım ipuçlarından, akımlarından söz açıp, entelektüel mastürbasyon yapmadan bütçeye ve yaşam alanlarına uygun kütüphane önerileriyle karşınızdayım.

Oldum olası insanın yaşam alanını yaratmak için para harcamasının çok estetik bir eylem olduğunu, üretimini kendi kurguladığı eşyalara sahip olmasının doğasıyla kurduğu bağlantı ve ev huzuru açısından olumlu bir durum olduğunu düşünürüm. E tabi şimdi herkesin çılgın mobilyalar satın alacak ya da ürettirecek durumu yok dolayısıyla aşağıdaki görselleri her cebe hitap eder şekilde ayarlamaya çalıştım.

Buyurun.

ÖĞRENCİ EVLERİ İÇİN TASARIM FİKİRLERİ

Ben klişeleşmiş, dağınık öğrenci evleri mizahından tiksinirim. Gençler yaratıcı insanlardır, aşağıdaki çalışma masaları ve kitaplıklar da onların erişebileceği ya da üretebileceği materyallerdir.

Söz gelimi aşağıdaki çalışma masası. Öğrencinin, kendine kitaplardan bir çalışma bölmesi yaratması, kurduğu kitap kulesinin içinde bilgisayarı ve kitaplarıyla çıkacağı harika yolculuklar için biçilmiş kaftan.

İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitapliklar pisagor kose kitaplikYa da sonradan doğal gaz tesisatı çekilmiş eski bir evde oturuyorlarsa bu çirkin boruları yeniden boyayarak şöyle güzel bir kitaplığa sahip olmaları da mümkün. Öğrenci evi de olsa İlginç Kütüphane Tasarımları gerçekleştirilebilir görsellerden seçildi sevgili okur.

İlginç Kütüphane Tasarımları | styl industrialnyİlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi6Bunların hiçbirine sahip değilseler halden alacakları on iki kasayı vernikleyerek şöyle muazzam bir kütüphane yaratmaları da olası.İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi25Aynı kasalarla sehpa ya da oturma grubu yamak bile mümkün. He vernik biraz pahalandı mı pahalandı ama ben daha ne yapayım sevgili okur.

En kolayı ise eğer ev sahibini umursamayan sorumsuz bir öğrenci iseniz duvara basit bir raf çakmak. Ben bunu yapmıştım gerçekten çok şık duruyor. Aha da aşağıdaki gibi bir şey:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi9Ben bunlarla uğraşamam derseniz. A 101’den ucuz bir ayakkabılık alıp kitaplık olarak kullanmanız da mümkün:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi11

YENİ ATANMIŞ MEMUR EVİ FİKİRLERİ YA DA YENİ EVLİLER

Şimdi geldik. Yeni iş bulmuş, atanmış ya da yeni evlenmiş memur evi tasarımlarına. Eğer çok varlıklı bir ana babanız yoksa boğazınıza kadar borca battığınızı biliyoruz ancak bu tasarım işlerini şimdi yaptınız yaptınız yoksa bir on sene beklersiniz.

Şöyle çözümler bulduk size:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi16 2İki koltuk değneğiyle yapacağınız muazzam buluşlar da size yardımcı olabilir.İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi5Ya da tanıdık sağlam bir marangoz buldunuz, marangozun (olmaz ya) zamanında iş teslim ettiğine, istediğinizi tam olarak yapacağına inanıyorsunuz. Sağlam bir zanaatkarla tanıştınız yani. Şöyle yaratıcı kendinize göre tasarlanmış bir raf sipariş edebilirsiniz:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi21Çocuğunuz oldu ve hani şu çocuğunuzun erken yaşlarda kitapla arkadaşlık kurmasını sağlayan dev kitaplardan aldınız. Oyuncak kitaplardan, üç boyutlu anlatılardan… Yeni bir mobilya alacak paranız da yok. Onları koymak için harika bir araç değil de nedir şu:İlginç Kütüphane Tasarımları | tekerlekli kitaplık kasa siradisi kitapliklar

YALNIZ YAŞAYAN MODERN BİREY EVLERİ

Söz gelimi, estetik duyarlığa sahip görece rahat bir hayat sürmenize yetecek gelire sahip yalnız bir bireysiniz. Öyle güzel, ince, estetik çözümlerimiz var ki sizin için aklınız durur sevgili entelektüel yalnızlar.

Size yorum yapmadan sunuyoruz görselleri. Buyurun:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi28 İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi7 İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi14 İlginç Kütüphane Tasarımları | Ekran Resmi 2018 05 04 22.51.33 İlginç Kütüphane Tasarımları | dikey dogal sehpa kitaplik

YENİ OFİS KURMUŞ TAZE ŞİRKETLER İÇİN KİTAPLIK ÖNERİLERİ

Değerli girişimci ne kadar heyecanlı olsan da bir patronsun arkandan konuşacaklar onu hatırlatalım ama sen eğlenceli bir insansın ve kimseyi üzmek istemezsin biliyoruz. Bunun için de böyle yaratıcı sayılabilecek kitaplıklar bulduk sana. Parayla çok uğraştığın için, ruhunun çok inceldiğini düşünmediğimiz için şimdilik eğlenceli ancak çok da ince ve estetik sayamayacağımız örnekler var aşağıda:

Bıyıklı adam biçimindeki raf:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi2Şunun Türkçe’sini de yaptırabilirsin tabiİlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi8Ya da görece yaratıcı sayılabilecek, misafir ağırladığın alan için şöyle önerilerimiz de olabilir:İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi4

ZENGİNLER ve İKİ KATLI EVİ OLANLAR İÇİN KİTAPLIK ÖNERİLERİ

Geldik listenin en güzel yerine, iki katlı bir evin var mesela(konuşmuyorum). Şöyle şeyler denenebilir.İlginç Kütüphane Tasarımları | under stairs stair pinterest house storage and tiny houses basement ideas closet solutions shoe plans office unit shelves İlginç Kütüphane Tasarımları | siradisi kitaplik tasarimi27Kendine iyi bak sevgili okur.

Yorum yaz!