Hubble Teleskobu Doğduğunuz Günün Uzay Fotoğrafını Gönderiyor!

Efsanevi bir şey buldum. NASA’nın sitesinde Hubble teleskobu verilerine erişebildiğiniz bir sayfa var. Bu sayfaya doğum gününüzü ve ayınızı yazıyorsunuz. Karşınıza Hubble uydusunun o tarihte çekmiş olduğu uzay fotoğrafı çıkıyor. Peki bunu nasıl yaparız? diye soracak olursanız da nasa.gov adresine girin. Missions sekmesinden Hubble Space Telescope’a girin. Your Hubble Birthday Image’e tıklayın ve doğduğunuz güne ilişkin fotoğrafı alın. Bu kadar basit.

HUBBLE TELESKOBU DOĞUM GÜNÜNÜZDE NELER GÖRDÜ?

Aşağıda görünen fotoğraf benim doğum günümden bir kare.

Hubble Teleskobu Doğduğunuz Günün Uzay Fotoğrafını Gönderiyor! | Ecem Sıralı Doğum Günü Hubble

Tam astrologlar tarafından kullanılacak bir sistem yalnız. Yeni müşteri geldi mesela bilgilerini al hemen SEO analizi yapar gibi sisteme tarihleri gir fotoğrafı al incelemeye başla. Buradan az buçuk günceli de takip eden astrologlara sesleniyorum alın kullanın bunu. İnandırıcılığınız artar diyorum.

Diğer taraftan internetin bu kadar mükemmel bir şey olduğuna tanıklık etmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da NASA aracılığıyla uzaya bir vesikalık fotoğrafımı yollamıştım. Şimdi bağlantı adresine erişemiyorum ama hoş bir jestti. Böyle büyük kurumların dünya için atılan devasa adımları popüler kültüre entegre edilebilmesi ve sizin de ucundan kıyısından yakalamanız dünyaya ve dünyadaki gelişmelere tam anlamıyla entegre olduğunuzu hissettiriyor.

Daha önce NASA’nın uzaya yolladığı Altın Plak ile ilgili de bir Youtube kanalı açıldığını da şu girdi de yazmıştık. İlgisini çekenler buradan oraya da gidebilirler.

HUBBLE TELESKOBU HAKKINDA

Bu arada Hubble, Nisan 1990’da yörüngeye oturmuş bir uzay teleskobu. İlk ya da en güçlü teleskop değil ancak NASA bu teleskopla ilgili gelişmeleri basınla çok paylaştığı için en popüler teleskop konumunda.

Yorum yaz!