Giresun Gezilecek Yerler

Merhaba sevgili okur aslında videoyu çekeli ve montajlayalı baya oldu. Kışın ilk aylarıydı hatta. Ecem SIRALI‘nın şimdilik vakti olmadığı için dedim ki yeni video oynatıcımızın şerefine Giresun Gezilecek Yerler Temalı yazımızı Kök Ev’e varmaya çalıştığımız video günlüğü de buraya ekleyeyim.

Çamur gibi bir görüntü var biliyorum. “Ben o görüntüleri saatlerce bekleyerek on board eski bir laptopta kurguladım haberiniz var mı!” demek istiyor ve o günlerime de buradan selam söylüyorum.

Giresun Gezilecek Yerler serisinin başında Giresun Adası geliyor. Hatta Ben doğmadan da önce 20 yıl kadar Giresun’da yaşayan annem, babam ve ablamın bir çok anısı var. Burada tabi o zamanlar çevre yolu kentin ortasından geçmiyormuş. Bizimkilerin bildiği o çay bahçeleri falan artık yok ama bu duruma çok kızamıyorum da çünkü yolun geçeceği başk bir yer de yok sevgili okur. Videoda da belirttiğim üzere Karadeniz’de dağlar denize hakikaten paralel. Hoş bu noktada Tirebolu insanının gösterdiği direnç güzel ısrar edip iki tünel açtırarak yolu arkadan geçirmişler ve Tirebolu o muhteşem görünüşünü korumuş mesela. Daha öönce burada Tireboluda Gezilecek Yerler temalı bir yazı da yazmıştık.

KARADENİZ’DE YAŞAM

Bana sorarsanız Karadeniz gidip gezmek için ideal yer haftasonu bir yayla evinde kalmanız ve oksijen solumanız ve Instagrama fotoğraf atmanız için muazzam alan. Ancak yaşamak biraz bunaltıcı sevgili okur. Hava neredeyse sürekli kapalı olduğu için bir türlü içiniz ferahlamıyor. Güneş çıktığında da tam ferahladığınızı hissederken arkadan dağların yüreğinizi sıkıştırdığını hissediyorsunuz. Babamların döneminde anlatıldığı gibi coğrafi koşulları nedeniyle sebzelerin ve bazı markaların daha pahalı olduğu koca bir yalan. Artık öyle bir şey kalmadı. Türkiye’nin her yerine benzer fiyatlarda gidiyor ürünler. Buzdolabı olan tırlar vesaireler var. Hatta birbirine yakın çok büyükşehir olduğu için bazı şeylere çok daha kolay erişebiliyorsunuz. İzmir Karşıyaka’dan Bornova’ya gidene kadar Giresun’dan Trabzon’a gidersiniz. Yollar biraz virajlı tabi ama araba sürmesi keyifli. Hız yapmadığınız sürece öyle çok aşırı bir durum yok.

Giresun’da görüşene dek kendine iyi bak sevgili okur.

Yorum yaz!