Tirebolu Gezilecek Yerler

Tirebolu Gezilecek Yerler videosunda verdiğim bilgilerin yarısını Basri Abi’den öğrendim. Basri Abi kim? Aslında fotoğrafını da çekecektim ama fırsat olmadı. Trabzon-Espiye otobüsünde tanıştığım bir adam. Yolculuk boyunca o kadar güzel sohbet ettik ki bana Görele’deki kayıkçı evlerinden, Tirebolu Gezilecek Yerler nereler?, Kendi yaşamı… O kadar güzel bahsetti ki bırakamadım. Espiye’de inince gel sana bir çay ısmarlayayım da deyince tamam deyip muhabbeti ilerlettik(Tam bir gezelim görelim üslubu oldu yemin ediyorum, idare edin).

Kabul ediyorum bir yayıncı olarak Basri Abi’den öğrendiğim, videoda geçen –özellikle- Rumlar hakkında anlattıklarımı mutlaka bir teyit etmem gerekirdi ama sağlam bir kaynak bulamadım sevgili okur. Onun da dışında bu ülkede yaşanan birçok şeyin sadece halkın hafızasında saklı olduğunu bildiğimden direk böyle anlatmak istedim. Geçmişimize dair bilgimiz o kadar sınırlı ki isteyen Gürsel KORAT okuyabilir. Ben Basri Abi’ye güvenmeyi tercih ediyorum.

Malumatfuruş bilgilerle harmanladığım, Ecemsiralines ve Feyime ile yaptığımız Tirebolu gezisi böyleydi.

Aşağıdakiler de Ecemsiralines’in ve benim çektiğim Tirebolu fotoğrafları:

Tirebolu Gezilecek Yerler | Doğal Dükkan Ev Maketi Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu Balıkçı Evleri Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu Doğal Dükkan Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu Kayalıklar Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu Parkları Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu Sahili Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolu 1 Tirebolu Gezilecek Yerler | Tirebolundan Fotoğraflar

Görüşürüz.

SON NOT

Kaliteli bir video aygıtım var ancak kurgu yapacak sağlam bir bilgisayarım yok. Görüntü o yüzden çamur gibi. Biz para kazanana kadar sabret sevgili okur. Evet Feyime’yle biz evleniyoruz. Henüz il dışı tayinleri açılmadı ama açılırsa sanırım Tirebolu’nda oturacağız. Tirebolu Gezilecek Yerler videosu çektiğim günlerden bu günlere gelmek şaşırtıcı. Tirebolu güzel bir yer deniz manzaralı bir daireyi 300 bin lira gibi bir rakama satın almanız ya da denize sıfır bir evde bin lira bandında bir kiraya oturmanız olanaklı. Ben şu an bir büyükşehirdeyim ve yaşadığım deliye bin lira ödüyorum. Bundan önceki evime demeyeyim deliğime ise 1250 lira ödemekteydim.

Tamam Tirebolu güzel ama çok seviyoruz ama olanak verseler İzmir ya da Ankara’da yaşarız yalan yok. Biraz da mesleki zorunluluklardan oluyor bu Tirebolu’da yaşama gerkesinimi ama heyecanlıyız bakalım. Tirepolis plajına iner denize gireriz. Arabaya biner Park Pide’ye Kapalı Pide yemeye gideriz.

Varıp taşınınca o evden de bir Vlog çekerim. O zamana kadar kendine iyi bak okur.

Yorum yaz!