Eski Ev Yenileme Fikirleri

Eski Ev Yenileme Fikirleri … Eski evleri yeniden tasarlamaya başladılar sevgili okur. Ama bu eskiye dönmek gibi bir şey değil. İngilitere’de anasından babasından kalan evi baştan yapan böyle eve genel bir makyaj atan yaratıcı, estetikten anlayan sağlam bir kitle var. Dış cephe boyası, cam falan da bu kadar pahalı değil neticede oralarda.

Apartman dairelerinin, teras katlarının ya da iki katlı stüdyoların cam, geometrik dizaynla buluşması kendini en çok toplu yaşam alanlarında, kütüphanelerde ve banyo, yatak odası gibi özel yerlerde gösteriyor. İşte karşınızda Eski Ev Yenileme Fikirleri

Eski Ev Yenileme Fikirleri | Small courtyard brinsg natural light into the revamped dining space 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Small and stylish staircase with glass railing and hidden storage 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Skylight brings natural light into the unique and texured bathroom 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Refined bathroom in white with a steel towel rack 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Outdoor dining niche in the modest rear yard of the Westmoreland Terrace 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Modern and small design idea 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Glass flooring and skylight bring in ample natural light 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Corner green nook also doubles as a cool meditation zone 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Contemporary kitchen in white of the revamped British home 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Contemporary couch in gray for the small home office and guest room 1 Eski Ev Yenileme Fikirleri | Bright and beautiful bathroom in gray and black with yellow flooring 1

İnsanın evde kaldığımız şu günlerde malayı çimentoyu alıp sağı solu yıkıp yeniden yapası geliyor yemin ederim. Duvarları falan baştan mı boyasam diye iç geçiriyor insan. Hem mis gibi tiner miner mikrobu virüsü de kırılır. Şöyle eskimiş sehpaları baştan boyasak, kasalardan orta sehpa yapsak diye düşünülüyor yemin ederim.

KENDİ KENDİMİZE EV YAPABİLİR MİYİZ?

Tabi yukarıdaki görsellerde gördüğünüz evler profesyoneller tarafından yapılmış ama ben çok korkmuyorum artık o profesyoneller lafından tamam elbette deneyimiyle bizden daha iyi yapacakları daha kısa sürede tamamlayacakları kesin ama artık Youtube’da bile parka nasıl döşenilir videoları var. Denene denene yapılır bence. Hatta daha önce Feyime’nin seslendirdiği eşinden ayrıldıktan sonra Youtube’dan yararlanarak çocuklarıyla iki katlı dev bir ev inşa eden bir kadının videosunu paylaşmıştık burada.

Hatta bir ara bulup yer imlerime eklemiştim ama unuttum. Bir web sitesi kocaman kuşe kağıda baskılı dev gibi bir ev yapım kılavuzu satıyordu. İçinde malzemelerin sayısından tutup hangi aletler kullanılacağına kadar her şey var. Alacaksın çorak bir yerde bir arazi. Evi dikerken etrafını da ağaçlandıracaksın. Mis gibi yaşayıp gideceksin. Kente de çok uzak olmayacak ama. Ya da baştan yapması keyifli ama pahalıya mal olur dersen Eski Ev Yenileme Fikirleri araştıra araştıra ufak ufak değiştire değiştire içine sinen yaşam alanını yaratacaksın.

Valla ben kök salmayı seven bir insanım dünyanın görmediğim yerlerini de görmek isterim ama turist olarak. Gideyim geleyim sonra evime oturayım isterim. Ev insanın ilk evreni. Huzur bulduğu korunaklı alanı. Kolay kolay terk etmem evi.

Yorum yaz!