Elektrikli Isıtıcı Üçlü Prize Takılmaz

Doğal gazı açtıramayan öğrenciler, doğal gazı olup da kombiyi harlayamayan garibanlar her yönüyle mutsuz eden bir mevsim olan kış mevsiminin içinden geçtiğimiz şu günlerde hayat kurtaran bir bilgiyle daha karşınızdayım. Elektrikli ısıtıcı , UFO’larınızı üçlü prizlere takmamalıymışınız. Bu ısıtıcıların kabloları bilerek kısa yapılıyormuş. En çok yangın sizin üçlüyle uzattığınız ısıtıcı kablosundan çıkıyormuş aman deyip ayık olalım. Isıtıcıyı çalıştırırken üçlü kullanmayalım.

NOT: Kaynak: Dayım. Ama sizde üçlü prizin kablosuna dokunup ısısını görünce dayıma hak vereceksiniz.

ACI DENEYİMLERLE GELEN ANILAR

Ben yaşamımda en çok bir yere kök salmayı istedim. Yani elbette gezmek dünyayı görmek gibi bir düşüm de var ama sonra ilk evrenim evime dönüp korunaklı ve güvende yıllarımı geçirmek istedim. Evim bahçeli falan olursa da olur ama çok önemli değil yerleşik bir düzenim olsun başka bir şeye gerek yok dedim. Ancak sanki yaşam bunu dediğimi duyar gibi genç yaşımda kentten kente defalarca taşınmaya zorladı beni. İşim’de normalde istemedikçe tayin olduğunuz bir iş değil. Bu sıradışı tempo bana yollara saçılan (mecazen ama yerinde bir kullanım) belki 30 bin liraya mal oldu. İnanılmaz deneyimler elde ettim ama yoruldum. En sonunda bu taşınmalar sebebiyle eşyalarımın bir kısmını ailemin yaşadığı ile Niğde’ye götürdüm ve n’olur nolmaz bıktım artık taşınmaktan diye eşyalı bir 1 + 1’e geçtim.

Öncelikle minimalizm akımını benimsemiş, hayatımdaki fazlalıkları atmayı ilke edinmiş dörtten fazla pantolonu olunca gerilen az eşya ve az kalabalık mottosuyla yaşayan ben söyleyim. 1 + 1 ev olmaz. Ev dediğin en azından 2 + 1 olmalı. İdeali 3 + 1 hatta. Bunaltıyor insanı sevgili okur bunaltıyor. Hoş İzmir’de yaşadığım geniş 1+1’ler ya da bundan önceki 1+1’im iyiydi ama an itibariye biraz bunaldığımı söylemem lazım. Delik kadar evlere çekilen ücretler dudak uçuklatacak rakamlara geldi. Eşyalarımı geri alayım da normal eve taşınayım bari diyor insan.

Gelelim bunun konumuzla ilgisine gene böyle küçük belki de sonradan bozma 1+1 yapılan bir apartman dairesinde elektrikli ısıtıcı beni öldürüyordu da ondan. Bu yazıyı yazmış bir birey olarak kalın kablolu üçlü elektrik prizi almama rağmen üçlü prizin eridiğini ve şarteli attırdığını gözlerimle gördüm. İyi ki şarteli attırdı yoksa yanacaktım.

Yakşanlar dilerim. Sizleri deneyimle edinmiş başka bir acı bilgiden söz eden Gripken Uçağa Binmek yazıma da beklerim.

Yorum yaz!