Bir Orman Filmi

Gaia Dergi çok güzel. Ben biraz geç keşfettim ama olsun. Dişe dokunur sağlam yazılar giriyorlar. Hatta mümkün olsa da kendileriyle ortak iş yapsak. Ne bileyim kardeş site falan olsak ama onlar aşmış sevgili okur. Bizim boyumuz daha kısa oralara gelmemize çok var. Gegelim Konumuza: Bir Orman Filmi

Her neyse Gaia Dergi şöyle bir video keşfetmiş. Çevirisini de yapmış. Yemin ediyorum meditasyon etkisi yarattı bende. Allahını seviyorsan şöyle bir 4 dakikanı falan bu videoya ayır. Çayırlara, dağlara, tepelere tırmanma isteği yaratacak.

Video hakkındaki yorumuma gelirsek Yetiştir ve Kes girdisinde de anlattığım gibi Ormanla olan bağımızı kestiler sevgili okur. Ezberlenmiş bir slogan olarak “Doğamızı Koruyalım! Doğaya Gidelim!” demiyorum. Bilinçli bir şekilde bilimsel bir şekilde diyorum ki doğadan koptukça asabımız bozuluyor.

Yakşanlar dilerim.

KAYNAK NOTU

Bu arada Bir Orman Filmi videosunun çevrilmiş halini Gaia Dergi’den izin alarak yayımladığımı ve yukarıda da Gaia Dergi’ye bağlantı verdiğimi belirtmek isterim emeğe saygı önemli. Ancak burada benim yaşadığım sorun şu. Daha önce bir çok portal ve blog deneyimim oldu benim. Emeğe çok değer gösterdiğim için bütün videoları orijinal kaynağı olan Youtube’dan siteme ekliyordum. Ancak sonra sahipleri o videoları siliyordu sevgili okur. Yani o kadar değerli bir iş ortaya koymuş. Elbette silme hakkı da var. Belki kişisel verilerini ve yaratısını hiçbir yerde yayımlamak istemiyor buna da saygılı davranmak zorundayız ama insan üzülüyor. O yüzden hiç kaybolmasın istediklerimin bazılarını n’olur nolmaz lan internet bu. Aldığım site göçer bir şey olur. Kişinin youtube hesabı fes edilir diye kaynak göstererek bazen kendi sunucuma yüklüyorum. Uyarı ve dilek durumunda kaldırırım bu konuda lisanslara çok dikkat ediyorum. Eğer bir tanıtım koyacaksam reklam lisanslı dağıtımı serbest olanları tercih ediyorum falan bunlar teknik detaylar. Gerçi koskoca Onedio sağdan soldan veri çekeren indexlerini artırıyor ama ben özenliyim. Bu iş de böyle butik kalsın istiyorum.

Tekrar görüşene kadar kendine iyi bak. Bir Orman filminin öyküsü de böyle. Doğamıza bu kadar yabancılaşmayalım hafta sonu gidip bir toprağa basalm sevgili okurlar.

Yorum yaz!