Zor Kazanç (Yapma)

Para kazanmak insanlığın büyük çoğunluğu için zorlu bir iş. Karşılığında zamanımızı, gençliğimizi ve sağlığımızı verdiğimiz zor kazanç, kimi zaman yaşamda kalmamız sağlayamayacak kadar da az. Buralarda bir yerlerde tarihi bir yanlış oldu kanımca teknoloji bu kadar gelişmişken biz hala çalışıyor olmamalıydık zor kazanç robotlar ya da otomasyon sistemleri tarafından elde edilmeli insanlar da bu kazançlarla yaşamlarını sürdürüp keyif aldıkları hobilerle ya da büyük sanat işleriyle uğraşmalıydılar ama öyle olmadı. Gittikçe de zorlaşıyor.

Sermaye sahiplerinin insanların bu zor kazançları üzerinden kolay kazanç elde etmesi de insanların canını sıkmaya başlıyor ve kimi zaman yasa dışı işlere kalkışıyorlar. Film haksız bir fiilin meşru sebeplerini ortaya koyuyor ancak bakalım ne nitelikte?

Zor Kazanç,  Michael Bay yönetmenliğinde “piyasaya çıkmış” Hızlı ve Öfkeli filmlerinden tanıdığımız Dwayne Johnson, sonra popüler Hollywood filmlerinden aşina olduğumuz Mark Wahlberg ve benim hiçbir yerden çıkartamadığım Anthony Mickey’in başrollerinde oynadığı “Based on a true story” olan bir film.

Yapımcılar başlangıçta filmi bir kara komedi olarak hesaplamışlar ancak açıkca söylemek gerekirse ilk bir saati itibariyle bir halt olamamış. Hatta bir ara filmi izlerken ekranı küçültüp Facebook’ta arkadaşımla bile yazıştım siz düşünün. Normalde hiçbir fikir işine, emeğe bu saygısızlığı yapmam(burada yazar çok entelim imajı vermeye çalışıyor) ama yaptım.

Lakin sona doğru film gerçekten komik bir hal almaya başladı. Hatta konusu acıklı olmasına rağmen izlediğin en eğlenceli gerçek öyküden alınma yapıma dönüştü. Fakat bu da ne yazık ki filmin genelini kurtarmaya yetmedi.

Zor Kazanç İzlenir mi?

Özetle merak edenler için söylüyorum: Bence izlemeyin. He ama bilgisayarımda başka film kalmadı, piyasadaki filmleride tükettim. Fragmanını enteresan bulmuştum şuna bir bakayım diyorsanız. Buyrun izleyin: Ya az ilerletip başlayın ya da ilk bir saate katlanmak için yöntemler bulun. Ne bileyim kız arkadaşınızla öpüşün, cips yeyin, kola doldurun, bira için falan orası size kalmış.

Başka bir film şeyisinde görüşmek üzere kendine iyi bak sevgili izleyici.

Yorum yaz!