Zor Kazanç (Yapma)
3.5Genel Puanı
Atmosfer
Senaryo
Kurgu
Sürükleyicilik

Zor Kazanç,  Michael Bay yönetmenliğinde “piyasaya çıkmış” Hızlı ve Öfkeli filmlerinden tanıdığımız Dwayne Johnson, sonra popüler Hollywood filmlerinden aşina olduğumuz Mark Wahlberg ve benim hiçbir yerden çıkartamadığım Anthony Mickey’in başrollerinde oynadığı “Based on a true story” olan bir film.

Yapımcılar başlangıçta filmi bir kara komedi olarak hesaplamışlar ancak açıkca söylemek gerekirse ilk bir saati itibariyle bir halt olamamış. Hatta bir ara filmi izlerken ekranı küçültüp Facebook’ta arkadaşımla bile yazıştım siz düşünün. Normalde hiçbir fikir işine, emeğe bu saygısızlığı yapmam(burada yazar çok entelim imajı vermeye çalışıyor) ama yaptım.

Lakin sona doğru film gerçekten komik bir hal almaya başladı. Hatta konusu acıklı olmasına rağmen izlediğin en eğlenceli gerçek öyküden alınma yapıma dönüştü. Fakat bu da ne yazık ki filmin genelini kurtarmaya yetmedi.

Özetle merak edenler için söylüyorum: Bence izlemeyin. He ama bilgisayarımda başka film kalmadı, piyasadaki filmleride tükettim. Fragmanını enteresan bulmuştum şuna bir bakayım diyorsanız. Buyrun izleyin: Ya az ilerletip başlayın ya da ilk bir saate katlanmak için yöntemler bulun. Ne bileyim kız arkadaşınızla öpüşün, cips yeyin, kola doldurun, bira için falan orası size kalmış.

Başka bir film şeyisinde görüşmek üzere kendine iyi bak sevgili izleyici.