Yüzüklerin Efendisi Ekibi Youtube’da!

Youtube her gün binlerce ilginç içerik yüklenen bir platfrom. Ancak size uygun olanları bulmak her zaman kolay değil. Geçtiğimiz günlerde yine Youtube’da yüzlerce videonun arasında dolaşırken karşıma doğrudan beni yakalayan bir şey çıktı. Josh Gad’in kanalında “One Zoom to Rule Them All | Reunited Apart LORD OF THE RINGS Edition adlı Yüzüklerin Efendisi ekibinin katıldığı bir video.

Yüzüklerin Efendisi Reunited Apart

Reunited Apart, Josh Gad’in çeşitli derneklere bağış toplama amacı ile eski sevilen filmlerin oyuncu kadrosunu internet üzerinden tekrar bir araya getirerek yaptığı söyleşi tarzı bir program. Şimdiye kadar Goonies, Back To The Future, Splash ve bugün benim bahsedeceğim Lord of the Rings yani Yüzüklerin Efendisi ekibi ile toplamda 4 farklı bölüm yayınlandı. Bu filmleri daha önce izlediyseniz sevdiyseniz sizi hem nostaljiye boğup duygulandıracak hem de mutluluktan gülümsemeyi bırakamayacağınız bir içerik sunuyor. Yüzüklerin Efendisi bölümü toplamda 50 dakika ve bu sürede ünlü isimler arasındaki gündelik sohbeti, esprileri, filmler ve çekimleri hakkında daha önce duymadığınız bilgileri, oyuncuların anılarını ve özlediğiniz seslerini duyarak zamanın nasıl geçtiğini unutuyorsunuz.

Spoiler vermeden anlatmak gerçekten zor çünkü söyleyebileceğim her şey videonun içinden geliyor. Ama ben gene de videodan aklımda kalan, ilginç ve komik bulduğum şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum.  Videoyu izlemeyi planlıyorsanız buradan aşağısını okumamayı tercih edebilirsiniz.

Videodan Eğlenceli Hikayeler

Öncelikle sadece 3-4 oyuncu yok bu programda. Kimi ararsanız var. Elijah Wood(Frodo), Orlando Bloom(Legolas), Viggo Mortensen(Aragorn), Ian McKellen(Gandalf), Sean Astin(Samwise Gamgee), Sean Bean(Boromir), Liv Tyler(Arwen), Andy Serkis(Gollum), Billy Boyd(Pippin), Dominic Monaghan(Merry), John Rhys-Davies(Gimli), Karl Urban(Eomer), Miranda Otto(Eowyn). Hepsi bir araya geliyor. Şimdi videodan edindiğim ilginç bilgileri videodaki sırasıyla sizlere vereyim.

Yüzüklerin Efendisi Ekibi Zoom Youtube Canlı Yayını

  • Yeni Zelanda’da çekimler yapılırken bir ara çok kötü bir fırtına çıkmış. Heyelana neden olmuş. O esnada beraber olan Orlanda Bloom ve Sean Bean heyelanlar nedeniyle kente çok uzak bir yerde yolda kalmışlar. Gidecek yerleri olmayan oyuncular kendilerini küçük bir otele atmışlar ancak boş oda bulamamışlar. Bridgette adında Yeni Zelandalı bir teyzemiz bu oyuncuları çay içmek için odasına davet etmiş ve odasında kalabileceklerini söylemiş. Durumların düzelmesi biraz zaman alınca Orlanda Bloom, Sean Bean ve Bridgette teyzemiz 3 gün aynı odada kalmışlar.
  • Yine Orlanda Bloom’un anlattığı bu ikiliye ait bir hikayeye göre, Sean Bean uçmaktan nefret edermiş. Helikopterdeyken korkudan Bloom’un dizini tutacak kadar… Bu korkusundan dolayı Sean Bean, bir dağın tepesinde olacak çekimler için bazen helikoptere binmez, dağı kendi tırmanırmış.

Yüzüklerin Efendisi Hırpani Gandalf

  • Ian McKellen şikayetçi olduğu bir şeyden bahsediyor bir ara. Çekimlerin ilk günü birinci filmin ilk sahnesini çekmiş bu ekip, 2 gün sonra ise son filmin en son sahnesini. Gandalf’ın hobbitlere veda ettiği sahnede daha oyuncularla bağ kuramamıştık diyor.

Peki Korona Virüsü?

  • Andy Serkis de, Smeagol ve Gollum’un bu korona esnasında sosyal mesafeyi korumadığından şikayetçi.
  • Yine bir Sean Bean hikayesi. O ünlü “One does not simply walk into Mordor” konuşmasının geçtiği sahnede Bean’in sözleri çekimden bir gün önce değiştirilmiş.  O da sözleri unutmamak için bir çıktısını alıp dizine yapıştırmış. Peter Jackson diyor ki: “Sean o sahnede ne zaman sözlerini unutsa düşünürmüş gibi yapıp dizine bakardı ikide birde”.

One does not simply walk into Mordor gifi

  • Bir Gandalf ile Saruman olayı. Sette ilk bir araya geldiklerinde Christopher Lee(Saruman), Ian McKellen’ın(Gandalf) yanına gidip “Her sene Yüzüklerin Efendisi kitabını okurum, hep Gandalf’ın ben olacağımı düşünmüşümdür.” demiş rahmetli.

Yüzüklerin Efendisi Ak Gandalf Gri Gandalf

  • Christopher Lee, bir gün yemek sırasında Peter Jackson’a da “Star Wars setinde bize daha iyi yemek veriyorlardı.” diye laf çakmış.

Yüzüklerin Efendisi Liv Tyler

  • Son olarak söz etmek istediğim şey: Liv Tyler(Arwen). Film için öğrendiği Elfçe’yi ve Miranda Otto(Eowyn) da yine film için öğrendiği Eski İngilizce dilini hala hatırlıyormuş. Filmin bıraktığı etki inanılmaz.

Yorum yaz!