Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Bundan yıllar yıllar önce 1887’de bir eczanede ilaç olarak ortaya çıkan ve tadının hoşa gitmesinin ardından içeriğinde değişikliğe gidilerek popüleştirilmiş bir içecek olan Coca Cola, daha sonra markalaştırılmış ve The Coca Cola Company şirketi altında varlığını devam ettirmiş.

Şimdi sağlığa ciddi zararları olduğu hatta içinde küçük bir miktarda kokain bulunma ihtimalinin olduğu geyiğine deyinmeyeceğim; çünkü bunlar artık ayyuka çıkmış söylentiler, bana inanmıyorsanız gidip “Coca-Cola Formülü” başlığındaki vikipedi sayfasına, “The Coca Cola Company” başlığındaki vikipedi sayfasına ya da “Coca-Cola” başlığındaki vikipedi sayfasına bakabilirsiniz. Öğrenmek için ayrıca deepwebe değdirmenize falan gerek yok yani.

Dünyadaki taşınabilir su kaynaklarının %25’ine sahip bu şirket(Güce bakar mısınız? devletlerden büyük), sır olarak sakladığı formülüyle(bakın formül sağlık kuruluşları tarafından da incelenemiyor çünkü sır) ve neredeyse ortaya çıktığı tarihten beri kendisiyle özdeşleşmiş kırmızı rengiyle piyasalarda boy göstermekteydi.

Ancak Arjantin’de piyasaya sürdükleri az kalorili Coca Cola Life için sadece Life’a özgü olmak üzere rengini yeşille değiştirdi. Şişe’nin önemli özelliklerinden biri de tamamen geri dönüştürülebilir olmasıymış. Teşekkür ederiz Allah razı olsun Coca-Cola. Farelere enjekte edildiğinde ölümüne yol açan içindeki kimyasallardan da haberdar edersen mutlu oluruz.

NOT: Yazı baya eski sevgili okur. Ama kapattığım bloglardan arta kalan yazıları da ekliyorum buraya arada.

Başka Makale Yok