Xiaomi Elektrikli Isıtıcı

Xiaomi’nin ekolojik şirket zinciri Viomi, Viomi Konvektör Elektrikli Isıtıcı‘yı piyasaya sürdü. Bu ürünün tanıtımı, Xiaomi’nin MIJIA akıllı ev markasının benzer bir tasarıma sahip MIJIA Elektrikli Konvektör Isıtıcısını piyasaya sürmesinden birkaç gün sonra oluyor. Her ikisi de neredeyse aynı tasarım ve özelliklere sahip olduklarından iki ürünü tek bir makalede ele alacağız. Karşınızda Xiaomi Elektrikli Isıtıcı.

Xiaomi Elektrikli Isıtıcı | viomi baseboard electric heater pro

Viomi Elektrikli Konventör Isıtıcı

Tasarımdaki benzerlik, Xiaomi markalı akıllı ev ürünlerinin çoğunun aslında üçüncü şahıslar tarafından üretildiğini ancak firmanın marka kimliğini taşıdığını gösteriyor. MIJIA marka ısıtıcı, Xiaomi’nin teknoloji ürünlerinin popülerliğini kazandığı geleneksel beyaz boya içinde geliyor. Viomi Elektrikli Konvektör Isıtıcı ise havalı koyu gri bir renkle geliyor.

Viomi Elektrikli Konvektör ısıtıcı ve MIJIA Elektrikli Konvektör Isıtıcı iki çeşit ısı iletim yöntemi kullanıyor: ısı yayınımı ve doğal taşınım. Bu yöntemde soğuk hava, ısıtıcı tarafından emiliyor ve makine tarafından ısıtıldıktan sonra üst hava çıkışından yayılıyor. Bu şekilde tüm ev, havayı kurutmadan eşit şekilde ısınabiliyor. Bu yöntem aynı zamanda geniş bir alanın ısıtılmasını da sağlıyor.

Xiaomi Elektrikli Isıtıcı, Tasarım açısından, konvektör ısıtıcılarının her ikisi de kompakt bir boyuta sahip ve montajı kolay. Hava çıkışları yüksek sıcaklık direncine sahip bu nedenle ısı ile kolayca deforme olmuyor.

Xiaomi Elektrikli Isıtıcı | mijia baseboard heater 1

MIJIA Konvektör Isıtıcı

XİAOMİ ELEKTRİKLİ ISITI HAKKINDAKİ YORUMLAR

Her iki üründe de farklı ısıtma gereksinimlerini karşılamak için sıcaklık 5-35 ° C arasında ayarlanabiliyor. Ayrıca, ayarlanan sıcaklığa ve ortam sıcaklığına göre optimum ısıtma gücünü otomatik olarak eşleştiren akıllı sabit sıcaklık algoritmaları da var. Böylece iç ortam sıcaklığı göreceli olarak sabit kalıyor bu da enerji tasarrufu ve verimin artmasını sağlıyor. Bunun dışında konvektör ısıtıcılar, ıslak günlerde çamaşırları kurutmak için de kullanılabiliyor sevgili okur. Tek yapmanız gereken ısıtıcıyı giysi askısının hemen altına koymak. IPX4 dereceli su geçirmez tasarımıyla suyun cihaza zarar vermesinden korkmanıza da gerek yok. Giysilerden damlayan su, elektrik veya ısıtma bileşenlerine ulaşmıyor.

Son olarak, Viomi’nin sesli kontrol özelliği de var. Bu bağlamda, cihazı açmak ve ısıtma modunu ayarlamak için sesli kontroller kullanılabiliyor. MIJIA modeli ise XiaoAI ve MIJIA uygulamasıyla kontrol edilebiliyor. Her iki modelde de kayma önleyici tabanlar ve çocuk koruma kilidi var.

Xiaomi Elektrikli Isıtıcı, Fiyatlar açısından, Viomi Electric Baseboard ısıtıcı Pro, 499 yuan (71 dolar)etiketiyle  gelirken, MIJIA markalı model 599 yuan (85 dolar) ile geliyor.

Yorum yaz!