Xiaomi E-Okuyucu Çıkarıyor!

Gün geçmiyor ki daha önce şurada nasıl bu kadar hızlı büyüdüğünü açıkladığımız Xiaomi bir sektöre daha giriş yapmasın! Biliyorsunuz e-okuyucularda liderliği Amazon’un Kindle’ı üstleniyor. Ancak Barnes & Noble ve Kanadalı e-okuyucu üreticisi Kobo da ciddi satış rakamlarına sahip. Xiaomi’nin nesi eksik? Bu sebeple kendileri de ilk e-okuyucularını duyurdular ve 20 Kasım’da da tüketicilerle paylaşmayı amaçlıyorlar. Karşınızda Xiaomi e-okuyucu.

Xiaomi E-Okuyucu Çıkarıyor! | Xiaomi e Okuyucu

Açıklama, Xiaomi’nin resmi Twitter hesaplarından birinde yapıldı. Diğer birkaç ürün gibi kitlesel fonlamadan da faydalanmışlar. Okuyucunun tanıtım çiziminde ekranda fesleğenler görünüyor. Sağında solunda bir tuş yok gibi. Bütün kontrol ekrandan yapılacak sanırım.

Şimdi Xiaomi e-okuyucu, kendi bir kütüphane mi yaratacak yoksa ortaklıklar mı kuracak henüz bilmiyoruz. Sesli kitaplara destek sunup sunmayacakları da belli değil. Ancak bizi heyecanlandırdı. Xiaomi’nin diğer fonlama ürünleri gibi uygun, alınabilir fiyatlarda olacağını tahmin ediyoruz. 20 Kasım’ı bekleyelim bakalım.

NOT: Bu arada yıllardır şu e-okuyuc aletlere imreniyorum. Bir taraftan da çok gereksiz bir harcama gibi geliyor. Bir türlü tam emin olamıyorum. Tamam göz yormuyor harika falan ama artık zaten 7 inçlik telefonlarda mavi ışık filtresini açtığımızda da güzel güzel kitap okuyamıyor muyuz? Yani Sanki devrimsel bir şey sunmuyormuş gibi geliyor bana ya.

Akıllı saat gibi orta sınıfın parasına çökmeyi amaçlayan başak bir araç gibi .Yanlış anlamayın aleti gömmüyorum kullanmadım da uzun uzun. Çok da imrenip almak istedim hep ama acaba gerekli bir harcama mı emin değilim.

Yorum yaz!