Ücretsiz Stok Görsel

Merhaba yeteneksiz görsel seviciler, bugün dev gibi bir hizmetle daha karşınızdayım Ücretsiz Stok Görsel için: İconfinder!

Sanal alemde temel kriter doğru anahtar kelimeler, doğru içerik, doğru program ve doğru web sitesiyle yürümek. Bu geniş dünyada kaybolmamak adına metotlar geliştirmemiz gerekiyor. Popup’lar, Kanca’lar, Yeni sekmede açılan linkler altında sağ salim düşünebilmek ve araştırma yapabilmek için bu bilgileri doğru kategorize edebilmemiz, hızla taramamız ve en doğru bilgiye erişmemiz gerekiyor(yes google). Buraya kadarı herkesin bildiği kısım.

Muazzam Web Siteleri Köşesindeyse amaç: Süzülmüş bilgiyi direk size sunmak. Yıllarca süren web yolculuğumuzdan, sabahlara kadar yapılan surflerden(evet bir ara internette sadece surf yapmak diye birşey vardı. İlk defa komşunun bilgisayarında ablamla yapmıştık aklımız çıkmıştı -ablamı çok düşünüyorum şu ara o ayrı konu.-) Yıllarca süren gezintilerden süzülüp gelmiş bir arşiv bura.

Geyik çevirmekten konuya geçemiyoruz çünkü bizler bloggerız sürekli etrafından dolanır, dağılırız. Sadede gelelim, bugünün Ücretsiz Stok Görsel sitesi iconfinder. Bilgisayarda az buçuk sunum yapan, dijtal ürünler ortaya koyan ya da sadece wordde yazı yazanın bile yüzünü güldürecek bir web sitesi bu. Hazırladığınız basit dökümanlara bile burdan bir iki görsel eklemek alıyor kaliteyi bir anda arşa çıkarıyor. Yıllardır ücretli/ücretsiz ikon, logo, görsel, şu bu sitesi denedim böylesini görmedim.

Buyrun aşama aşama kullanımı da burada:

Önce aynen arama motorundaki gibi arayacağımız sözcüğü yazıyoruz.(İngilizce olmak zorunda[Tek sözcük yazacağımız için sıkıntı yok çevirip aratın.])

Ücretsiz Stok Görsel | con Finder Kullanım Kılavuzu 1

Gelen sonuçlar arasında ücretlilerde var sadece ücretsizleri görmek istediğimiz için. Filtrelerden bedava olanları işaretliyoruz.

Ücretsiz Stok Görsel | confinder Kullanım Kılavuzu 2

Dilediğimize tıkladığımızda şöyle bir sayfa açılıyor:

Ücretsiz Stok Görsel | confinder Kullanım Kılavuzu 3

Hangi türde indirmek istiyorsanız öyle de indiriyorsunuz işte kardolarım.

ICONFINDER

Siteye eleştirimiz şu: fazla javascript kaynağı tüketiyor ve yetersiz sistemlerde logo arayıp indirmek işkence oluyor. Bir de bu üye olmayana bedava logoları indirme sınırı koymak çok gereksiz. Bununla karşılaşan adam direk başka sitelere yöneliyor. Zaten ücretsiz, üyelik şartını da kaldırın, rakamlara ve e-mail havuzuna takılmayın diyoruz.

Şimdi bu herifler backlinklerini kontrol ederken buraya ulaşır o yüzden ingilizcesini de yazayım kardolarıma:

Dear İconfinder,

Our Comments;

1) Almost full of page is javascript. Please figure out this problem; Because site is realy slow at old PCs.
2) I am your member. But “download limit for guest user” is unnecessary.

Hadi bakalım. El birliğiyle eninde sonunda interneti tamamıyla açık kodlu süper bir dünyaya dönüştüreceğiz

Berbat ingilizcemi boşverin site iyi biz kullanmadığımız web sitesini zinhar önermeyiz kardolarım.

SON NOT: Web’de kullanacaksanız gene kullanım lisanslarını falan kontrol edin elbette.

Yorum yaz!