Transporter Karavan

Transporter Karavan … Portal/haber sitesi karışımı hiç de niş bir alana hitap etmeyen genel sitemizi iyice bloga döndürmekten çekiniyoruz ama gene de üslubumuzu değiştirmeyeceğiz.

Devam edelim: Ben fazlasıyla evcimen bir insanım sevgili okur. Öyle ki ekmek almaya dahi çıkmadan on gün – on beş gün tek başına evde durmuşluğum var. Süreyi ısrarla belirtiyorum çünkü Emrah Serbes’e göre bir odada on beş gün tek başına duramayan insandan yazar olmaz. Gerçi Emrah Serbes de ölçüt değil; kimse kusura bakmasın kendisi iyi bir yazar da değil ama konumuz bu değil. Nitekim hayatımızda artık yapay uyaran çok; kablolu yayın ve fiber internetle değil on gün bir yıl bile dururum sayın Serbes diyor ve konumuza geçiyorum.

Evcimenim. Arada ekrandan gördüğüm doğa görüntüleri beni dışarı çıkmak, doğaya kavuşmak için kışkırtır ancak gene de çıktığımda mutlu olmadığımı fark ederim. “Ekrandan daha güzel görünüyordu lan” diye düşünürüm. Dışarı çıksam da doğanın estetize edilmiş ve ehlileştirilmiş halini sevdiğimi fark ederim. Revolutionary Road’taki yapmacık demeyelim ama paksiding kaplı bahçeli evlerde yaşamak daha çok hoşuma gider. Gel gelelim içimde yıllardır beslediğim bir karavan alma isteği de vardır. Bu istek “Madem evimi özlüyorum evden çıkamıyorum belki evimle beraber gezebilirim lan” fikrinden ileri gelir. O kadar ki Volkan Konağın Route 66’yı gezdiği karavanı ve gezi videosunun tamamını izlemişliğim vardır.

Buyurun video burada:

TRANSPORTER KARAVAN

Transporter Karavan fazla masraflı, büyük, park etmesi zor ve yok şarjı, yok suyu, yok kamping alanı derken tonla problemi olan bir araç. Kapının önüne park edemezsin yani. Bende bunun üzerine araştırmaya başladım. Üstünde tente taşınabilen, yarı çadıra dönüşen çok güzel kamp arabaları gördüm, prototipler, özel yapımlar…

Transporter Karavan | Kamp Arabaları

Ancak kalbim en yukarıdaki araca vuruldu sevgili okur. Aracı Volkswagen harbiden üretmiş. prototip falan değil. 2013 yılında üretilen yukarıdaki modelin fiyatı 55.000 ila 65.000 euro arasında değişiyormuş. Ancak Türkiye’de satışa çıkarılmamış tabi kendisi. Zaten bir çok model gelmiyor buralara nedense(!) Almak için Almanya’dan bireysel olarak ithal etmek ya da bu işi yapan bir galeri ile anlaşmak gerekiyor. Aha buraya yazıyorum: Vallahi param olursa bu işe girerim. O yıllara Maiotik sağlam gelir getirirse işimi de internetin çektiği her yerde yapabileceğim için paso gezerim.

Ben ufak lükslerimle minimal alanlarda yaşayınca daha kendimden emin hissediyorum hem. Her şey benim kontrolümdeymiş gibi oluyor. Söz gelimi şimdi 2 +1 evdeyim bir yıldır yerleşemedim sevgili okur. Halbuki 1 + 1 iyiydi.

NOT: Model hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için: “Volkswagen Transporter Doubleback” anahtar sözcüklerini kullanabilirsiniz.

Yorum yaz!