Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri

Sosyal sorumluluk projeleri örnekleri çoğu firmanın ilham aldığı yaratıcı düşüncelerle dolu. Maiotik’te de ara ara sıra dışı bulduğumuz anlamlı ve yaratıcı Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri paylaşıyoruz. Bugünkü Konuğumuz Homefront ve Al Senin Olsun adındaki iki sosyal sorumluluk projesi. Biri profesyonel bir işken diğeri amatör bir ruhla ortaya konmuş ve ciddi eksiklikleri var ama iyilik barındıran projeler.

Homefront: Sıradışı Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Merhaba sevgili okur, gün geçmiyor ki sıradışı bir sosyal sorumluluk projesiyle daha karşılaşmayalım. Bu projelerin son örneklerinden biri de: Homefront.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Evsiz İnsanlar Kaligrafi 2

Arrels Vakfı’ndan gönüllü adamlar Homefront adında bir site kurmuş ve burada evsiz insanların yazdığı yazıları ve yazı tarzlarını satmaya başlamış. Şirketler de evsizlere yardım etmek amacıyla bu yazıları ya da elektronik hale dökülmüş kaligrafileri alabiliyorlar.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Evsiz insanların kaligrafisi

Şimdi bu çevre olayına network falan diyorlar pek sevmiyorum ama gördüğünüz gibi iş biraz da networktte vakıf doğru insanlara ulaşmış ki şirketler ikna olup böyle bir projeye destek atmaya başlamış.

Homefront için şuraya alalım.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ÖRNEKLERİNDEN İKİNCİSİ: AL SENİN OLSUN

nir anlığına dünyanın tekrar iyi bir yer olabileceğine inanmanızı sağlayacak şeyler oluyor ya arada. Heh işte bu proje de tam o şeylerden biri. Kardeşimden öğrendim: alseninolsun.net alan adı üzerine kurulu bir web sitesi var. Burada insanlar kullanmadıkları, artık ihtiyaç duymadıkları ürünleri, ihtiyaç duyanlara veriyorlar. Bedelsiz olarak hemde.

Aşağıda örnek ilanları görebilirsiniz:

Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Ekran Resmi 2017 04 22 01.30.20 Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Ekran Resmi 2017 04 22 01.30.13 Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Ekran Resmi 2017 04 22 01.29.48 Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Ekran Resmi 2017 04 22 01.29.12 Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri | Ekran Resmi 2017 04 22 01.28.10

 

Gelinlikten tutun, eve kadar(bildiğin ev) çok geniş bir ürün listesi var. Ücretsiz özel ders ilanları da cabası. Çok güzel insanlar var lan. Sitenin istatistiklerine baktım. Resmen bizim siteden bile daha az ziyaretçileri var. Fikir güzel ama desteklenmesi geliştirilmesi gerekiyor. Belki biri buradan görür de girer bakar destek olmak ister diye ekleyeyim dedim.

Site joomla altyapısını kullanmakta. Ücretli bir içerik yönetim sistemi, sağlam bir altyapı, biraz da reklamla inanılmaz yerlere gelebilir kargo firmalarıyla anlaşılarak onlarca dilde onlarca ülkeye hizmet vermeye başlayabilir.

NOT: Kötü niyetli kullanıcılar olacak mı? Muhakkak olacak. Buna nasıl önlem alınır bilemiyorum. Ama aynı zamanda insana inanan heyecan verici bir iş bence.

Hepinize güzel güzel huzurlu huzurlu hafif hafif esintili ama üşütmeyen güzel, rahat uyuduğunuz geceler dilerim.

Yorum yaz!