Sıkışan Yüzüğü Çıkarma

Merhaba sevgili okur bugün hayat kurtarmasa da en azından parmak kurtaran bir bilgiyle daha karşınızdayım. Ucuz kelime oyunuyla dolu girişimi de yaptıktan sonra parmağa sıkışan yüzüğü çıkarma yöntemini aktarmak için anımı anlatarak girdiyi yazma amacım olan videoyu paylaşmak istiyorum.

Parmağa Sıkışan Yüzüğü Çıkarma işlemi için videoda görülenleri yapmanız yeterli. Çocukken nedense gördüğüm her halkayı parmağıma geçirmek ya da gördüğüm her deliğe acaba buraya parmağım girer mi diye parmağımı sokmak gibi bir huyum vardı. Hatırladığım ilginç şeyler de var. Söz gelimi çocukluğumu geçirdiğim Konya’da Koyuncu Petrol’ün önündeki tramway durağında tramway gelmeden bir raylara dokunup dönmek arzusu oluyordu. Özellikle böyle tren yaklaşırken bunu yapmayı çok istiyordum. Tolstoy buna insana ait delilik anı diyor ama bu ayrı bir yazının konusu daha edebi daha hikayeyle dolu bir yazının konusu. Bura böyle patlamış mısırlık bir blog o yüzden anlatmayacağım.

ACI DOLU ANILAR

Küçükken gene böyle yüzüğe benzer bir halkaya parmağımı geçiriyorum ve çıkartamıyorum. Ağlamaya başlıyorum. Önce annemgil sabunluyor çıkarmak istiyor falan ama gene çıkmayınca kucaklarına aldıkları gibi acile doğru koşturmaya başlıyorlar. Parmağım mor. O sırada bizim apartmanın kapısının önünde çalışan bir demirci var: “Verin onu ben keserim. Hastaneye kadar biter bu çocuğun işi, hızlıca girişelim.” diyor ve bildiğin demir testeresiyle kesiyorlar halkayı. Manyaklığa bak Allahtan parmağım kopmuyor da başımdan böyle bir hadise geçtiğiyle kalıyor.

O gün bugün nasıl bir travmaysa hala parmağıma yüzük geçirirken kalp atışlarım hızlanıyor. Ya çıkmazsa diye bir tedirgin oluyorum. Bence aynı izleyici etkisi gibi buna da psikolojik bir isim bulunmalı yüzük sendromu falan denmeli.

Videoda gördüğümüz bu adam parmağa sıkışan yüzüğü çıkarma olayına çözüm bulmuş. Allah ondan razı olsun o ne büyük adam! Yemin ediyorum dikkat kesilerek izledim. Artık parmağıma yüzüğü rahat geçireceğim ama bilmiyorum bir başıma gelip işe yaradığını da görmem lazım. Denemek için girişemiyorum da öyle kendine iyi bak sevgili okur. Allah denetmesin.

(Bence seçtiğim görsel de çok güzel oldu. Beğendim. Özen gösteriyorum artık bu işlere. Öptüm.)

Yorum yaz!