Şehmus Özer

Hayat koşuşturmam öyle yoğun ki inanın kafamda bireysel yağlanma hiç kalmadı. Bundan ötürüdür ki az buz okusam da yazamıyorum. Şimdi sizleri geçtiğimiz hafta hakkın rahmetine kavuşmuş güzel bir adamla tanıştıracağım. Bir kısmınız belki daha önce ismini duydu: Şehmus Özer. Süper lige takım çıkarmaya yetkili futbolcu. Bu abimiz 19 Aralık’ta geçirdiği trafik kazasında ne yazık ki hayatını kaybetti.

Amedspor kaptanı rahmetli abimiz şuan bulunduğum coğrafyada dünyaya gelmiş, Ergani’de. İlçenin futbol takımında kendini gösterdikten sonra 1. ligden Malatya’ya transfer olmuş. Malatya’nın süper lige çıkmasının ardından yine 1. lig ekiplerinden Kayseri’ye kiralanmış. Kayseri’de o sene süper lige çıkmış ama Şehmus Özer yine süper ligde görev alamadan alt lig takımlarından Gümüşhane, Karşıyaka Mardinspor gibi takımlarda görev almaya devam etmiş. 2010’da Mersin’le süper lige yine yükselme fırsatı yakalamış ama kader yeniden tekerrür edip süper ligde görev alamadan takımdan gönderilmiş. Bitmedi. Ertesi sene bu sefer Akhisar’la 1. ligden süper lige çıkmış lakin yine süper ligde görev alamadan alt lige transfer olmuş. Son olarak ise Amedsportifte görev alan başarılı sporcu belki de yıllarca hayalini kurduğu ama bir türlü gerçekleştiremediği Fenerbahçe’ye karşı mücadele şansını hayatının son maçında yakalamış ve bir de gol atmış.

ŞEHMUS ÖZER

Bu coğrafyada sevgili okuyucu, okuyamazsanız gideceğiniz bizim oralardaki gibi bir sanayi yok. Eğer toprağınız da yoksa hayat sizin için gerçekten çok zor. Mevsimlik işçi olup günlüğü 40 liraya, itile kalkıla, çadırlarda yaşayarak hayat mücadelesi vermek zorundasınız. Bu rahmetli abimiz buradan çıkıp kısa ömrüne birçok takım ve başarı sığdırmış.
Kendisine rahmet diliyorum. Sizlere de iyi akşamlar.

Futbol ilginç bir spor dalı. İkinci dünya savaşındaki futbol maçlarından endüstriyel futbol maçlarının çehresine kadar birçok belgesel izledim. Kimi ülkelerde sınıf mücadelesiyle biçimlendiğini, kimi yerlerde saray takımları olduğunu gördüm. Küçük takımların öykülerini anlatan belgeseller izledim. Ancak şu anki piyasayı aşırı şişkin buluyorum. Ne derseniz deyin artık eğlence sektörü haline gelmiş olabilir -hoş eskisi kadar yetenekli ve becerili oyuncular da göremiyoruz ya da neşeli futbol maçları da seyredemiyoruz ama- verilen paralar anlamsız. O paralara yatırımlar yapılır. Şu koronavirüsü olayı bir bitsin zaten bu piyasa çakılacak umarım sonunda. Verilen o astronomik rakamlar ödenmez artık bakın görün. İyi olur belki futbolda eskisi gibi tutkulu bir şey haline döner.

Yorum yaz!