Protez Tırnak Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Protez tırnak pek çok farklı çeşit ve model seçeneği ile ön plana çıkar. Protez tırnağın yapımı esnasında uzman kişileri tercih etmek son derece önemlidir. Doğru bir şekilde yapılır ise tırnağa herhangi bir şekilde zarar vermez. Protez tırnakların yapımı esnasında kullanılan malzemelerin tırnağa zarar vermeyecek şekilde seçilmesine özen gösterilmesi gerekir.

Protez tırnağın uygulaması esnasında da çeşitlilik durumu meydana gelir. Tırnak üzerine yapılan bu işlem tırnağı son derece kalın bir hale getirir ve kırılma gibi durumların meydana gelmesini de engeller. Sürekli kırılan tırnak yapısına sahip olan kişiler genel olarak protez tırnak tercih ederler.

Protez Tırnak Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar | 1

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnağın ne olduğu ve kimler için olduğu merak edilen konular arasında yer alır. Protez tırnağın yapım aşamasında dikkatli davranılır ve profesyonel bir çalışma yürütülür ise herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan tırnağı tamamlamak mümkün olur. Özellikle son yıllarda yapılan tırnaklar genel olarak doğal bir tırnak görünümü ortaya çıkarır.

Bu durum doğallıktan yana olan kişiler için büyük bir avantaj durumu meydana getirir. Tırnakların en iyi şekilde yapılması için protez yapısını veren bir ürün kullanılır. Tırnak yeme ya da sürekli tırnak kırılması durumu yaşayan kişiler genel olarak bu tırnağı yaptırırlar. Etkili bir sonuç ortaya çıkarır ve uzun süreli bir kullanım imkanı sağlar. Protez tırnak Antalya bölgesi için sertifikalı uzman firması Talya Beauty üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Akrilik Protez Tırnak

Protez tırnak kendi içerisinde çeşitlilik gösteren bir durumdur. En doğru çeşidi seçebilmek adına tırnak yapınıza uygun olan çeşidi tercih etmeniz gerekir. Akrilik protez tırnak yapılırken akrilik pudra ve özel bir sıvı kullanılır. Bu şekilde en etkili olan ve en uzun süreli olan akrilik tırnak meydana gelir.

Protez tırnak yapılırken akrilik pudra ve özel sıvı, özel bir fırça yardımı ile tırnak üzerine uygulanır. Aynı zamanda bu işlem yapılmadan önce parmağa çeşitli şablonlar yerleştirilir. Şablonların yerleştirilmesi ile birlikte tırnak kenarlarına herhangi bir şekilde sıvı ya da akrilik bulaşması engellenmiş olur.

Protez Tırnak Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar | 2

Jel Protez Tırnak

En çok tercih edilen protez tırnak çeşitlerinden bir diğeri de jel yapıda olan protez tırnak modelidir. Bu işlem yapılırken tırnak üzerine jel formunda olan bir ürün fırça yardımı ile yerleştirilir. Bu şekilde son derece etkili ve iyi görünümde bir tırnak meydana gelir. Jel yardımı ile yapılan bu işlem son zamanlarda çok daha kalıcı olması nedeni ile ön plana çıkar. Doğru bir şekilde kullanımını sağlamak adına özel makineler yardımı ile jelin kuruması işlemi yapılır.

Jel kuruduktan sonra üzerine çeşitli şekiller ve farklı renklerde ojeler uygulamanız mümkün hale gelir. Jel protez tırnak ince bir tabaka halinde uygulanır ve çok doğal bir görünümün meydana gelmesini sağlar.

Dipping Protez Tırnak

Dipping protez tırnak diğer protez tırnak çeşitlerine göre en eski tırnak çeşididir. En doğru şekilde uygulaması yapıldığı zaman göz alıcı bir tırnak yapısı meydana gelir. Özellikle son yıllarda bu tırnaklar çok fazla tercih edilen ve beğenilen bir çeşit haline geldi. Direkt olarak tırnak üzerine uygulama yapılmaz.

Böylece çok daha faydalı bir durum meydana getirir. Direkt olarak tırnak üzerine yapılmamasından kaynaklı olarak tırnağın zarar görme durumunu çok ciddi bir şekilde engeller. Tırnakların sağlıklı olması konusunda da fayda sağlar. Tırnak arasına yerleştirilen bir maddenin üzerine işlem yapılır.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Protez tırnak ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de ne kadar süre kullanılacağı konusudur. En doğru kullanımı sağlamak adına dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunur. Özellikle tırnakların çok fazla kesici madde ile ilişkisinin olmaması uzun süreli bir kullanım için önemlidir. Protez tırnak çeşitlerine bağlı olarak da kulanım süreleri değişiklik gösterir. Protez tırnaklar ile çok daha bakımlı ve iyi görünen bir tırnak yapısına ulaşmış olursunuz. Genel olarak 3 hafta ila 4 hafta arasında bir kalıcılık gösterir.

Protez Tırnak Kimler İçin Uygundur?

Protez tırnak genel olarak tırnakları sorunlu olan kişiler için uygun bir işlemdir. Sürekli olarak tırnak yiyen kişilerde bir süre sonra sağlıksız bir durum meydana gelmeye başlar. Bu sağlıksız durumu ortadan kaldırmak adına dikkatli davranılması son derece önemlidir. Protez tırnaklar yardımı ile tırnak yeme durumu tamamen ortadan kalkar.

Aynı zamanda sürekli tırnak kırılması sorunu yaşayan kişiler için de protez tırnak önleyici olur. Tırnak çok daha kalın bir tabaka haline geldiği için kırılma durumu ortadan kalkar. Tırnakları uzamayan fakat uzun tırnak kullanmak isteyen kişiler için de en ideal olan yöntemlerden biridir.

Protez Tırnak Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar | 3

Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak kendi içerisinde çeşitlilik gösteren tırnaklardan biridir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulanan işlem durumuna bağlı olarak fiyat konusu sık sık değişiklik gösterir. Protez tırnak çeşitlerinde farklı malzemelerin kullanımı da meydana gelir. Bu kullanılan malzemeler fiyat konusunu çok ciddi bir şekilde etkiler.

Bu sebeple ilk olarak hangi çeşit protez tırnağın yapılacağına karar verip daha sonrasında kullanımını gerçekleştirmeniz gerekir. Bu gibi konulara dikkat edildiği zaman en etkili sonuç meydana gelir. Tırnaklarınıza uygulanan işlemin kaliteli olup olmaması da fiyat konusunda değişikliklere sebep olur (2022 yılı fiyatları için 250 tl ile 400 tl arası ücretlendirmesi vardır). Uzun süreli bir kullanım için kaliteli olan modelleri seçiniz.

Yorum yaz!