Portatif Çamaşır Makinesi

Yirego adında Kanadalı bir şirketin 2017’de Edison ödülünü kazandığı bu Portatif Çamaşır Makinesi, çalışmak için elektriğe gereksinim duymuyor. Kolay taşınabilen yapısıyla da dilenen yere götürülüp kolayca işe koşulabiliyor. Yeni memurlar, bekarlar, öğrenciler bilirler, eşyalı tuttuğunuz kimi apart dairelerde her evde çamaşır makinesi olmaz. Aynı 90’lardaki Amerikan sitcomlarına benzer biçimde çamaşırhaneye ya da her binada bir iki çamaşır makinesi olan çamaşır odasına gidersiniz. Sitcomların aksine buradan aşklar ya da neşeli arkadaşlıklar da doğmaz.

Bu sebeple tasarımı ilk gördüğüm anda sahip olmak istedim. Apart bir dairede kalmanın geçicilik hissinden uzaklaşmak için birebirdi. Taşınırken de rahat rahat arabaya koyar götürürüm dedim. Kanada’dan da olsa getirtecektim ancak sitesine girip fiyat etiketini görmemle düşüncelerim değişti sevgili okur.

PORTATİF ÇAMAŞIR MAKİNESİ FİYATINA İLİŞKİN YORUMLAR

Pratikte harika olan portatif çamaşır makinesi fiyatıyla düş kırıklığına uğratıyor. Ürünün fiyatı tam olarak 349 dolar. Tamam bedava kargo var. Bir taraftan biraz spor da yapmış oluyorsunuz ancak 349 dolara kimse bu ürünü tercih etmez. Gider tertemiz az enerji harcayan kısa programlı bir çamaşır makinesi alır. Bu ürün bu fiyatla anca varlıklı kampçıları falan sevindirir. Kampçıların arasında da çok varlıklı tip bulunmadığı düşünülünce ödüllerine rağmen ülkemin ve dünyanın geri kalan birçok ülkesi için sıradışı ancak ölü bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Bir girişimci alsa da bunun maliyetini düşürse 200 liraya o zaman bak sen cümbüşe işte.

Yakşamlar dilerim sevgili okur.

Yorum yaz!