Porsche Elektrikli Araba Uçak Gemisinde Tanıtıldı

Biliyorsunuz Porsche elektrikli araba çıkardı. Hatta Porsche elektrikli araba ismini Türkçeden alıyor: Taycan. Özelliklerine göre Taycan Turbo ve Taycan Turbo S adında da iki modeli var. Kendisi 0’dan 100’e 2.4 saniyede çıkabiliyor. Elektrikli otomobillerde aktarma organı az olduğu için ve genellikle iki ileri şansıman tercih edildiği için 0’dan 100’e çıkma süreleri oldukça kısa. Ancak Porsche’un da Tesla’nın 2.2 saniyelik performansını hala geçemediğini söylemek mümkün. Bu sebeple Elon Musk Taycan’a eklenen Turbo adının doğru bir adlandırma olmadığıyla ilgili göndermeli bir tweet atmıştı.

Um @Porsche, this word Turbo does not mean what you think it does

— Elon Musk (@elonmusk) September 5, 2019

Şimdi Taycan’ın gösterimi yapıldı. Tanıtımı bir uçak gemisi üzerinde yapan firma bana nedense BMW’nin bir reklamını hatırlattı. Daha önce BMW’de bir uçak gemisi üzerinde reklam filmi çekmişti. Tamam Porsche’un ki daha gerçekçi ancak daha farklı bir tema bulmalarını daha yaratıcı olmalarını tercih ederdim.

Bakın bu da bu videodan birkaç sene önce çekilen BMW reklamı:

Biz yeni esinlenmeler bulana kadar kendini iyi bak sevgili okur. Bir gün bu araçlardan birine sahip olabilecek miyiz acaba? Yok zenginlik düşlerim yok. Hatta çok fazla varlığın huzurumu da kaçıracağını düşünürüm. Yaşamım boyunca hiç fabrikatör olmayı düşlemedim söz gelimi. İyi bir evim iyi de bir arabam cebimde de haftasonu dilediğim yere hesap yapmadan gidecek kadar param varsa baya varlıklı hissediyorum kendimi ben.

Böyle zengin porschelarda da gözüm yok ama bir elektrikli araç sahibi olmak isterim, bakalım.

Yorum yaz!