Pilli Bebek Yeni Şarkı

Pilli Bebek … Lisedeyken artık o sıra çıkan dergilere mi özendim ne oldu bilmiyorum. Kendime ölmeden önce canlı canlı dinlenecekler listesi yapmıştım. Bu listedeki üçlü şu şekildeydi:

1- Amy Winehouse

2- BB King

3- Teoman

Bu kadar. Pratik ve gerçekleştirilebilir bir mini listeydi bana göre. Listeyi yaptığım yılın yazında Amy Winehouse’un İstanbul’da konser vereceği kesinleşti. Böyle blogger gibi yazıyorum kusura bakmayın ama harbiden havalara uçtum sevgili okur. Paramı biriktirdim heyecanla beklemeye koyuldum lakin sonradan gidemeyeceğim anlaşıldı. -İnsan lisedeyken çok hayalperest olabiliyor. Güzel bir özellik aslında ergenlik demek hissetmek demek.-

Pilli Bebek Yeni Şarkı | Amy Winehouse

Gidemeyecektim ancak o da gelemeyecekti. Belgrad konserinden sonra Amy Winehouse’u kaybettik. Onu neden bu kadar sevdiğimi ayrı bir yazıda anlatırım. O bambaşka bir olay çünkü bende;

Gelelim BB King’e

BB King, başlarda lisede oburca tükettiğim adamlardan biriydi. Hani şu “Ben çok fazla grup/sanatçı biliyorum oğluuum!” kafası. Ancak büyüdükçe işler değişti tabi The Thrill is Gone’da ağladık bol bol:

Üniversite son sınıftayken o güne kadar hep böyle ölen ünlü biri için ağlayan arkadaşlarımı yapay bulmuştum ama BB King ölünce hüngür hüngür ağladım sevgili okur. Gerçekten şaka değil. Bir şey kopmuş gibi oldu. Eksilmiş gibi oldum nan harbiden. Onu da canlı canlı dinleyemedim.

Pilli Bebek Yeni Şarkı | Teoman

Teoman’a gelince ben onu listeye yazdıktan sonra o da müziği bıraktı. Arkadaşlarımla dalga geçiyordum artık Death Note’a dönmüştü liste varsa sevmediğiniz biri söyleyin ekleyeyim diyordum. Tabi sonra Teoman’ın parası bitti sahnelere geri döndü de dinleyebildim.

Bütün bunları bir yere giriş yapmak için yazdım. Çünkü bu listeyi sonradan silmeme ve üzerine kocaman harflerle şunları dinlemeden göçüp gidersem yazıklar olsun bana dediğim Pilli Bebek’i yazdığım gün geldi. Aşık olduğumda dinledim, terk edildiğimde dinledim, kazık yediğimde dinledim, işsiz kaldığımda dinledim. Dinledim de dinledim. Konserlerini hep kaçırdım. İzmir’de kapıya kadar gelip içeri giremediğim oldu. Pilli Bebek, içimde kaldı sevgili okur.

Dün Facebook sayfalarında yeni bir vidyo paylaştılar. Bende o vesileyle buraya ekledim işte:

“Pilli Bebek’in, Behzat Ç. Film ve dizi müzikleri kayıtlarından bu yana ilk kaydı, sözü ve müziği Cem Karaca’ya ait olan “Bu Biçim”.

Bu eser, Cem Karaca’nın albümlerinde bulunan ve Pilli Bebek’in 20 yılı aşkın süredir yorumladığı bir şarkıdır. Bu yıl yaptıkları yeni düzenlemesiyle kaydettiler.

Dinleyicilerin beğenisine sunuyoruz.”

NOT: Baktım da böyle derinlikli bir yazı olmamış ama heyecanlandım herhalde o yüzden oldu. Kendine iyi bak sevgili okur.

Yorum yaz!