Pavyon (Mini Dizi İncelemesi)
4.4Genel Puanı
Atmosfer
Senaryo
Kurgu
Sürükleyicilik
Okuyucu Derecelendirmesi 0 Oy Sayısı

Pavyon, Blu TV’nin yapımcılığını üstlendiği beş bölümlük bir mini dizi. Yirmi dakikalık bölümleriyle bizi Ankara alemleriyle tanıştırıyor ve müşterisinden, çalışanına, tez yazan doktora öğrencisine kadar birçok bakış açısıyla pavyonun nereden gelip nereye gittiğini, nasıl bir kültür olduğunu aktarıyor.

Abone sistemiyle çalışan taksicilerin pavyon çalışanlarına sarkıntılık edenleri nasıl atlattığını, kimi geceler kovalamacalar olduğunu görüyor, Deli Bayram gibi hem şef garson hem de ortamı kaynatan adamların kaşelerinin ne kadar ettiğini öğreniyoruz. Yıllarca pavyon işletmiş adamların ropörtajlarının da güzelce düzenlenmesiyle izlemesi neşe veren bir yapım olmuş pavyon. Alışılmış romantik bakış açısının dışına çıkarak bu alemi bu kadar neşeli anlattıkları için yapımda emeği geçen herkesi tebrik etmek gerek.

Bu arada Türk yapımcılara bu yolu açan sanki biraz da 140 Journos oldu gibi geliyor bana sevgili okur. Atanmayan öğretmen, Atatürk’e benzeyen adam gibi inanılmaz yaratıcı ve şaheser videolarından sonra seviyeyi çok yükselttikleri için ara ara ortalama videolar çıkarttıklarını düşünsek de ropörtajları birbirine ekleyerek hareketli ve takip edilesi içerikler ortaya çıkarmak gibi hayli zor bir işi ilk olarak 140 Journos’un başardığını ve öncü olduğunu söylemek olası.Hepinize iyi seyirler dileriz.