Pastırma Nasıl Yapılır?

Girdiye başlamadan önce açık yüreklilikle söylemeliyim ki milletin telifli videoları üzerinden içerik oluşturmak için değil gerçekten Youtube’a emanet etmek istemediğim için böyle videoları Maiotik’in arşivine ekliyorum. Çünkü zaten kıyıda köşede yer alan videolar hızlı değişen internet gündemi içinde yok olup gidebiliyor ve ben bu duruma çok üzülüyorum. Evet internette web arşivi üzerine adeta zaman makinası gibi çalışan sistemler var ancak bütün bir interneti kaydetmeleri mümkün değil. Bu vesileyle sizi sıradışı bir Pastırma Nasıl Yapılır? videosu ile karşılaştırmak istiyorum.

Özetle, kitapta geri dönüp ben bunu nerede okumuştum deme ihtimaliniz var ancak videolar sonsuza dek kaybolabiliyor. O yüzden bunu bir görev bilinciyle yapıyorum sevgili okur. 

Bugünkü içeriğimiz gene Youtube’un dehlizlerinden bir Nasıl Pastırma Yapılır? videosu. Ancak diğer mutfak kanallarından ya da ışık oyunları olan binlerce liralık objektiflerle çekilmiş youtube işlerinden farklı bir konsepti var abimizin. Bir kere kendisi ev hâli neyse onu koymuş kanalına. Bir sahtelik asla söz konusu değil. Evet kabul ediyorum, biraz kirli çalışıyor, işini yaparken musluğu açık bırakıyor ancak giydiği hırkayla eşofman altıyla da babamıza, dedemize çok benziyor. 

Diğer videolarına bakınca abimizin Finlandiya’da yaşadığını ve hatrı sayılacak kadar entelektüel bir insan olduğunu öğreniyorum. Size de sondaki kırılmamış yumurtayla pastırmanın bir arada resmedildiği kompozisyonlar gibi inanılmaz detaylarla dolu bu videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum. Pastırma Nasıl Yapılır? sorusunun somut olarak tam yanıtı budur bizce.

İyi seyirler dilerim. 

Yorum yaz!