Muz Kabuğu Ambalaj Yapımında Kullanılıyor

Biliyorsunuz ambalaj sektörünün neredeyse tamamı plastik sanayi üzerine kurulu. Bu sebeple plastik kimi ürünlere doğrudan temas ettiği için kanser yayıyor ve kimi zaman satışı bile yasaklanabiliyor. Ancak bunun daha estetik, daha ucuz ve organik bir yolu daha var. Muz kabuğu. Belki her ürün için değil ama birçok ürün için uygulanabilir bir seçenek.

Son zamanlarda uzak doğudaki birçok süpermarket muz kabukları ambalaj tasarımlarında kullanmaya başladılar. Bu, dünyada milyonlarca muz ağacı olduğunu ve her ağaçta boyu 1 ile 3 metre arasında değişen onlarca yaprak olduğu düşünüldüğünde oldukça uygun, organik ve hoş görünüşleriyle de 21. yüzyılda pazarlanabilecek bir ürün.

Onun dışında İnstagram’da özel tasarım ürün satan sayfaların da bu yeni muz kabuğu ile paketleme biçimine bir bakmasını dilerim.

Muz Kabuğu Ambalaj Yapımında Kullanılıyor | Muz kabuğundan kese Muz Kabuğu Ambalaj Yapımında Kullanılıyor | Kurutulmuş muz kabuğundan ambalaj Muz Kabuğu Ambalaj Yapımında Kullanılıyor | Kurutulmuş Muz Kabuğu Ambalajlar Muz Kabuğu Ambalaj Yapımında Kullanılıyor | Muz kabuğundan tost kağıdı

Böyle yenilikçi yaklaşımlarla sık sık aranızda olacağım bundan sonra 21. yüzyılda paketleme ger şeyden önemli sevgili okur. Yarattığınız değeri pazarlayabilmeniz lazım. Bu sebeple paketleme bazen yarattığın değerin bile önüne geçebiliyor.

Söz gelimi Cem Seymen’i çok beğenmesem de henüz Salgın yokken Çin’e gittiği bir dönemde bir süpermarkette şık bir kutuda satılan üzümü göstermişti. Bilmem kaç dolar. Bütün mahareti şık bir kutuya konması. Bizim de bu şık kutuları tasarlayıp gönderecek nitelikli üzümlerimiz var. Niçin ithal etmeyelim. Biz bazen düşünceye tasarımından daha çok önem veriyoruz. Tasarım süreçleri kimi zaman düşünceden bile önemli. Burada yalnızca görünüş değil, pratiklik açısından da yetkin bir tasarım ortaya koymanız gerekiyor.

Yorum yaz!