Outliers Mikrodalgada Silinen Defter

Sürekli çalıştığımdan hem kendimi güdülemek hem de iyi ürünler keşfetmek amacıyla kalem ve defter konusunda nitelikli ürün almak isterim. Bu yüzden not tutmak için uzun ömürlü, tüpü değişebilen sağlam uçlu imza kalemleri kullanır, defter olarak da sarı renge sahip kalın, kolay yıpranmayacak dokuda çizgisiz orta boy defterleri tercih ederim. Böylece hem taşıması kolay olur hem de yazması zevkli olur. Yeni keşfim. Karşınızda Outliers.

Defter kullanmam bütün işlerimi kağıt kalem ile yaptığım anlamına gelmez. Daha çok dijital işlerle uğraşırım, öykülerimin ve bilimsel araştırmalarımın taslak fikirlerini deftere not etsem de maiotik yazılarım, çalışmalarımın son taslakları, düzenlenmesi ve bitirişi dijital üzerinde olur.

Şimdi Outliers adında yeni bir defter üretlilmiş eğer bir mikrodalganız varsa -ki mikrodalga benim için bir statü belirtecidir- bu deftere yazdığınız yazıları dijital olarak buluta kaydettikten sonra mikrodalgaya atıyor ve temizleyebiliyorsunuz. 60 derecede silinen yazılar -10 derecede de geri geliyormuş. Bu işlem kaç kere yapılıyor? Söz gelimi bir defteri iki üç kere doldurup sildikten sonra tekrar -10 derecede soğutursak bir önceki yazılarımızla mı karşılaşacağız yoksa karman çorman bir şey mi gelecek bilemiyorum.

Minimalistleri yeni defter alma çilesinden kurtaran, geri dönüşümü önemseyen önemli bir girişim. Sahipleri de Türkmüş kendilerini buradan gururla tebrik ettiğimi söylemek isterim. Özel bir kalemi de varmış denemek isterim. Fiyatı da 65 ile 80 lira arasında değişiyor uygun. Ancak ben normal deftere yazdıklarımı da telefonumdan taratıp buluta atabilirim fiziksel kopyası da elimde bulunmuş olur diye de düşünmüyor değilim. Ancak Da Vinci gibi bir şeyler saklamak için falan birebir onu söylemeliyim. Söz gelimi çok gizli bilgileriniz var yazın. 60 derecede ısıtın. -10 derece soğuğa gelmedikçe kimse okuyamaz.

SON NOT

Bir de bu defter söz gelimi sahilde ya da güneş vuran bir cam kenarında bırakıldığında gene ufak ufak silinir mi? Bilemedim. Param olup da denersem buradan kullanıcı yorumlarımı yazarım.

SONRADAN GELEN DÜZENLEME: Ürünü satın almadım, ancak ekşisözlükte alanlar oldu. Alanların yorumları pek iyi değil arkadaşlar. Büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söylüyorlar, almaya karar verirseniz bir yorumlara bakın derim ben.

Yorum yaz!