Mancınık Aletiyle İnsan Fırlatmak

Özet: Richie Rich filmindeki mancınık aletiyle çocuk fırlatma olayının bir benzerini gerçekten de yapan Amerikalı bir ailenin işinden söz edilmektedir.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletine bağlı Hobble Creek Canyon’da Pope Ailesi tarafından kurulan Mancınık tesislerine hoş geldiniz. Richie Rich filminden bir benzerini tanıdığımız bu etkinliğin gerçeğini deneyimlemek oldukça ilginç olur sanırım.

Gerçi izlemesi zevkli yapabileceğimi sanmıyorum ama gidip yerinde görmek isterim en azından sevgili okur. Tabi bunlar için öncelikle kendime kendinden gimballı gibi GoPro Hero 7 Black  ya da Dji Osmo Pocket almam gerekir. Bir de Drone olarak DJI Mavic fena olmaz. O zaman mancınık aletiyle nereye istiyorsanız fırlatabilirsiniz beni. Kapitalizm böyle bir şey ne güzel gereksinmeler yaratıyor değil mi?

Bunun bir de Insider tarafından yayımlanan şöyle tepeden bir versiyonu var:

Kendine iyi bak.

Dipnot: (1) Gimbal: Video çekimi yaparken tirtremeye engel olan alet. Bu arada gimbalların da aksiyon kameralarının da fiyatları iyice ucuzladı ama şu salgın döneminde evliliğe yaklaştığım şu günlerde zaten olmayan param lazım olacak diye herhangi bir alışveriş yapmıyorum sevgili okur. Bakalım Maiotik ne zaman gelir getirmeye başlayacak böyle şeylere o zaman yatırım yapar hem de içerik üretirim diye planlıyorum ama bakalım. 

Bir de Samsung Galaxy A80 ya da Yeni Asus Zenfone 6 gibi optik imaj sabitleyicili ya da elektronik imaj sabitleyici dönen kameralı telefonlar çıktı. Kullananınız varsa yorumlarını alabiliriz.

Yorum yaz!