Maiotik’e Artık Bundle Üzerinden de Erişebilirsiniz!

Öncelikle bu bir tanıtım yazısı değil onu belirtelim. Size kendi deneyimlerimi aktaracak ve Bundle uygulamasından söz edeceğim. Özellikle gündemin çok hareketli olduğu şu günlerde herhangi bir haber yaşam düzenimize etki etme olasılığına sahip. Bu nedenle önemli gelişmeleri kaçırmamak gerekiyor. Ancak burada sorun şu: eğer gündemi sıkı bir biçimde sosyal medya kanalları, haber siteleri ve sözlüklerden takip etmek isterseniz çok fazla yalan haberle karşılaşıyorsunuz. En iyi olasılıkla da doğru haberi ayırt ediyor ya da doğru habere erişiyorsunuz ancak gündemi farklı birkaç kanaldan takip ettiğiniz için üzücü haberleri de tekrar tekrar görerek travmatize oluyorsunuz.

Bu sizin üretkenliğinize darbe vuran bir etken. Zaman planlamasına olumsuz etkilerini saymıyorum bile. Hatta bu sebeple biliyorsunuz enformasyon mühendisi denilen insanları yetiştiren bilgi bilimi adında lisansüstü programlar bile var şu an. Yani bu kadar çok yüzeysel bilginin olduğu internette doğru ve işe yarar bilgiye doğru zamanla, derinlemesine erişmek gerekiyor.

Dolayısıyla gereksinim duyduğumuz şey işe yarar bir süzgeç. Nitelikli içerikleri önümüze düşüren yalnızca seçkin haber kaynaklarını alan, rahatsız etmeden sınırlı sayıda ve önemli gelişmeleri bildirim olarak aktaran bir süzgeç. Bu sebeple ben korona virüsü salgınında haber kaynağı olarak yalnızca Bundle uygulamasını kullandım ve hem zaman tasarrufu sağladım hem de her bilgiye herkesten erken erişebilme olanağını yakaladım. Web sitesi ve akademik işlere daha fazla zaman ayırabildim.

Türkiye’den Çıkan Bir Girişim

Maiotik de Bundle’da yer alabilir mi acaba? diye kendilerine ileti yolladım. Haber kaynakları arasına eklediklerini görünce de çok mutlu oldum. Bundle Türkiye’den çıkan bir girişim ve Flipboard’ın, Google Haberler’in, Pulse’un olduğu bir uygulama marketinde ciddi kullanıcı sayılarına erişmiş bir iş. Bu sebeple içinde yer almaktan sevinçliyiz.

Demek ki neymiş yatırım tüccar mantığıyla o alan doygunluğa ulaştı. Şu alanda açık var onun üzerine gidelim diye yapılacak bir iş değilmiş. Nitelikli bir iş yaratırsanız doymuş piyasalarda dahi söz sahibi olabiliyormuşunuz. Hem Bundle’ı buradan kutluyor hem de Maiotik olarak artık Bundle’da yer aldığımızı haber kaynaklarına bizi de ekleyebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Yorum yaz!