Lou Reed Konserindeki Kız

Bu yazımızın konusu Lou Reed ve konserinde ona eşlik eden kız. İyice video sitesine döndük ama tezimle uğraştığım şu aralar beni anlayışla karşıla sevgili okur. Video’yu da rockstar abimizin paşa gönlü hatrına paylaşmadım. Tamam kendisini de çok sever beğeniyle dinlerim lakin videodaki olay: Nevrotik kızımızla ilgili.

Venus in Furs dinlerken araya giren muhteşem çalışma! O nasıl bir performanstır arkadaşlar!

NOT: Sabırsız okur direk videonun ikinci dakika ellinci saniyesine ilerleyebiir.

NOT 2: Walk On The Wild Side Spor

Yazıyı yazdıktan sonra anahtar sözcük seçerken baktım da Lou Reed pek tanınmıyor ülkemde. Bundan sonra analiz yapmak için Google aranma hacmine bakacağım hep Lou Reed sözcüğünün aylık aranma hacmi 10 ile 100 arasında değişiyor. Demek ki yalnızca bu kadar insan bu ülkede bu abimizi dinliyor. He herkes dinlemeli diye düşünmüyorum. Benim bilmediğim sizin bildiğiniz neler vardır ama herif iyi lan ara ara bakın bu amcamıza.

Lou Reed Kimdir?

Kendisi 1942 yılında Amerika’da doğmuş bir sanatçı. Rock yapıyor ama yaptığı rock çağdaşlarından daha sakin ve duygusal. Uzun süre Velvet Underground’la da çalıştı ama sonra ayrıldı. Grup olmanın doğasında bu var elbette ayrılacaklar. İnsanın yalnız yaratısı bana sorarsanız sanatsal tatmin açısından hem kendisini hem de takipçilerini daha çok mutlu eder.

Aynı zamanda fotoğrafçılık ve yapımcılık da yapan Lou Reed malesef 7 sene önce öldü. Ondan hatıra ad bu videolar kaldı işte sevgili gençler. Sizden geriye ne kalacak? İnsanın düşüncelerinin ve yapıtlarının yeryüzünde yer kaplaması ve hala takip edilmesi gerçekten ilginç bir durum. Mesela ben isterdim sevdiğim insanların bir blogu olsa ya da kitabı. Ondan yadigar bir şey yokluğunda okurdum valla ne yalan söyleyim.

Hepimiz ölecek gidecek olsak da buraya bir şeyler bırakmak önemli. Yani Nazım Hikmet’in şiirinde de dediği gibi bu bir ceviz ağacı bile olabilir. Eninde sonunda bir şey bırakmak hem geride kalanlar için hem de kendin için. Daha iyi hissedersin sevgili okur.

Bir sonraki müzik kategorisi videosunda görüşene dek kendine iyi bak.

Yorum yaz!