Lewis Hamilton Vegan Hamburgerci Açtı

ÖZET: Yazıda Lewis Hamilton ve Beyond Meat’ın sahibi Tommaso Chiabra işbirliğiyle kurulan”The Neat Burger” adındaki vegan hamburgerciden ve fast food sektöründeki gelişmelerden söz ediyoruz.

OKUMA SÜRESİ: 5 Dakika

Ünlü sporcular ya da aktörler genelde restoran ya da otel benzeri işlere yatırım yapıyorlar bu doğru. Ancak Lewis Hamilton diğerlerinden biraz farklı. 5 formula şampiyonluğu bulunan Hamilton, gündelik yaşamında sebze odaklı besleniyor dolayısıyla yatırımını da  ilkeleriyle çelişmeyecek bir biçimde bu alanda yapmaya karar vermiş.

Hamilton bir zincir olarak düşündüğü vegan hamburger restoranının ilkini 2 Eylül’de Londra’da açtı. The Neat Burger adındaki restoran, vegan fast food zincirine sahip ilk hamburgerci olmayı amaçlıyor. Hamilton elbette böyle büyük bir işe tek başına girmiş değil. Amerika’nın en büyük et alternatifi yiyecek üreticisi Beyond Meat’in de sahibi italyan girişimci Tommaso Chiabra adında biriyle çalışıyor.Lewis Hamilton Vegan Hamburgerci Açtı | Neat Burger İç Tasarım

Beyond Meat

Beyond Meat, daha önce KFC için de bitki bazlı bir tavuk burger çıkarmış, çıkardığı burger deneme aşamasında bile 5 saat içinde tükenmişti. Fast food endüstrisinin ete dayalı olduğu sürece artan dünya nüfusuna bağlı olarak artık sürdürülebilir olmadığını ve üretilen etlerin de temiz olmadığını anlatan Chiabra, Hamilton’la birlikte kurdukları The Neat Burger’ın insanları temiz hamburgerle buluşturmayı hedeflediğini anlatıyor. İnsanların yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmeyi uman girişimin üç hamburger seçeneği var: The Neat, The Cheese, The Chick’n. Bir de bitki bazlı sosisten yapılan bir hot dog varmış devamında elbette patates. Onun dışında bitki bazlı soslar ve içecek olarak da geçenlerde Jaden Smith’in çıkarmış olduğu “Just Water” adındaki su ve limonata seçenekleri varmış.

Lewis Hamilton Vegan Hamburgerci Açtı | Etsiz Hamburger

Zincirin ilk mağazasını İngiltere’de açmasının da belirli sebepleri var. Vegan Fast Food, İngiltere’de en hızlı büyüyen sektörlerden biri. Deliveroo’ya göre ülkedeki vegan restoranların sayısı geçen yıla göre %128, çevrimiçi yemek siparişlerinde vegan yiyecekler tercih eden insanların sayısı ise geçen yıla göre %322 oranında artmış durumda.

Lewis Hamilton Vegan Hamburgerci Açtı | Beyond Meat

Umarız Hamilton çıktığı bu yolda başarılı olur. Hatta böyle giderse büyük olasılıkla İstanbul, İzmir, Ankara gibi kentlere de gelir.

Görüşmek üzere sevgili okur.

Yorum yaz!