Leica Kamera Etkinlik Kitabı

Daha önce imza attıkları yaratıcı işlerle tanıdığımız Halfazebra Stüdyosu, fotoğrafçılığın mihenk taşı Leica Kamera şirketi tarafından çocuklar için eğlenceli bir şeyler tasarlamakla görevlendirildi.

Bunun sonucunda da illüstrasyonlar, meşhur Leica kamera lar, renkli sayfalar, bulmacalar, sözcükler ve noktalarla dolu harika bir etkinlik kitabı ortaya çıktı. Tasarım harikası bu kitabı çocuklardan çok yetişkinlerin bitireceğini tahmin etmek zor değil.

Bilen bilir Canon’dan Nikon’dan önce Leica vardı genşler. Haydi hayırlı traşlar.

Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 2 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 3 6 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 4 5 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 5 3 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 6 2 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 7 1 1 Leica Kamera Etkinlik Kitabı | 8 1

TÜRKİYE’DE ÇOCUK EDEBİYATI

Şirketlerin reklam amacıyla da olsa böyle özenli işlere imza atlamaları beni mutlu ediyor. Türkiye’de de çocuk yazını anlamında artık para eden işler yapıldığını da söylemek gerekir. Bundan 20 – 30 yıl öncesine kadar çocuk edebiyatının varlığı tartışılırken sonunda artık bugün çizerlerimiz, yazarlarımız çocuklara ilişkin özel etkinlikler tasarlayan eğitimcilerimiz ve yayınevlerimiz yeni yeni kayda değer telif ücretleriyle çalışmaya başladılar. Tabi buraya kadar kolay gelinmedi. Gönülden çalışan insanlar, duyarlı üniversitelerle yıllarca anlatıla anlatıla bu noktalara gelinde.

Keşke Türkiye’den bir firma da buna benzer bilimsel duyarlıkla sanatçı eliyle hazırlanmış etkinlik kitapları tasarlasalar, okuma üzerine bile yapabilirler bu işi kendilerine gönüllü olarak danışmanlık hizmeti sağlayabilirim.

Böyle firmaların bu işlere el atmaları önemli çünkü bu işe ciddi bir kaynak ayırıyorlar. Gördüğünüz gibi Leica Kamera nın etkinlik kitabı kuşe kağıda baskılı en kaliteli mürekkepler ve en kaliteli sayfalar kullanılarak çıkarılıyor. Çocuğun erken yaşta karşılaştığı kitaba, çizime ve mürekkebe değer vermesi için onun kullanım biçimlerine saygı duyması gerekir. Leica’nın etkinlik kitabı saygı uyandıracak sağlamlıkla ve estetiklikte. Kenara atılacak bir tasarımı yok.

Kendilerini böyle bir iş yaptıkları için tebrik ediyor. Türkiye’nin büyük holdinglerinin de buna benzer işleri artırmaları gerektiğini düşünüyorum. Televizyondaki reklamlarınız geçici ancak bir çocuğa yaptığınız yatırımı gelecekte mutlaka alırsınız sevgili firmalar. Çocukların 0 – 7 yaş ararsına yaptığınız bir dolarlık yatırımın ergenlikte üretime 7 dolar olarak geri dönüşü var. Bunun kaynağı da vardı ama şimdi akademik metinlere bir göz atmam gerekir. Çok merak eden varsa Google’lasın ya da bana yazsın. Yollayım.

Yeni bir yazıda görüşene dek Galeri bölümümüzde oyalanabilirsin. Kendine iyi bak.

Yorum yaz!