Laptop Soğutucu

Size yeni bir laptop soğutucu biçimi tanıtacağım. Kendisine erişmek istediğinizde vakumlu laptop soğutucu aramasını yapmanız gerekiyor ama ben buna mini fan demenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Laptop Soğutucu | Vakumlu Soğutucu 2

Doların yüksek rakamlarda seyretmesi bizim gibi ülkelerde elektronik eşya alan insanları hayli zora soktu. Bu sebeple birçoğumuz fiyat performans ürünlerine yöneldi ya da söz gelimi bir oyun bilgisayarı alacaksa az parayla daha fazla donanıma erişmek istediği için laptobun mimarisini ikinci plana atarak elindeki parayla erişebileceği maksimum donanımı aldı. Ancak buna koşut olarak o laptopların uyguna satılmasına neden olan mimarileri kötüydü ve bazen sistem darboğaza girip ısınma gibi sorunları ortaya çıkıyordu.

Ben de fiyat performans ürünü almış bir insan olarak Acer Nitro kullanıyorum ve gerçekten aldığım donanıma oranla inanılmaz uygun bir rakam ödedim ancak AA kalitede oyunları açınca yaklaşık yirmi dakika içinde bilgisayar el değmeyecek kadar ısınıyor ve hatta oyunlarda ufak takılmalara neden oluyordu. Bu sebeple bilgisayarın bozulacağından ya da uzun ömürlü olmayacağından kaygılandığım için bir fan araştırmaya başladım ve bu sitede daha önce citrus kullanıcı adıyla da yazılar yazmış olan Furkan’ın önerisiyle mini fan seçeneğine yöneldim.

Ürün hem yalnızca bilgisayarın fanı soğutmaya göre düşünüldüğü için mantıklıydı. Hem de çalışırken ya da oyun oynarken masamda gereksiz kalabalık yapmayacaktı, fiyat olarak uygundu.

KULLANICI YORUMLARIM

Ürünü aldıktan sonraki deneyimlerimi yazıyorum: Kendisiyle uzun saatler oyun oynadım ve dereceyi ölçmeye gerek bile kalmayacak biçimde, hissedilir biçimde sıcaklık düşüşü olduğunu onaylıyorum. Bilgisayarıma el değmiyordu şu an en azından sıcak ile ılık arası bir yerde konumlanıyor. Ancak alet gücünü USB çıkışından aldığı için çok güçlü bir emiş gücüne sahip değil. O sebeple görsellerde gördüğünüz vakum fanınıza yapışıp emmiyor. Tek kusuru bu. Laptopunuzu oynatırsanız yeri bozulacak ve bu sebeple iş göremeyecektir. Lakin ben zaten laptopu masamda kullandığım için bu bende bir sorun yaratmadı. Aynı ürünün daha fazla emiş gücü vadeden versiyonları ya da profesyonel kullanıcılar için sıcaklık derecesi ayarlanabilen pahalı biçimleri de varmış. Ancak ben verdiğim para ve aldığım ürün açısından bakıldığında yaptığım işten memnunum. Umarım almak isteyenler yazıya ulaşarak düşünce sahibi olurlar.

Yorum yaz!