Kovan Kulaklık

ÖZET: Saatlerce uğraşarak boş mermi kovanlarından kulaklık yapan bir adamdan ve hobilerden söz ediyoruz sevgili okur. Karşınızda Kovan Kulaklık.

OKUMA SÜRESİ: 2 dakika

İnsanların çok ilginç hobileri var. Geçen Mahmut’la da konuştuk, söz gelimi Amerikalı bir adam hafta sonu oturuyor evinin önünde demir döküyor, demiri kaynatıyor kaba boşaltıyor tava yapıyor sonra tavayı tekrar eritiyor bardak yapıyor. Bu işi saatlerce yapıyor ama. Üşenmiyor bir de bunu paylaşmak için birkaç tane GoPro alıyor birkaç açıdan bunları çekiyor kurguluyor Youtube’a yüklüyor biz de saatlerce izliyoruz.

Tabi orada demir eritmenin ulaşılabilir bir hobi olması ve GoPro’ların alınabilir durumda olmaları da ciddi etken olabilir ancak oldukça zevkli bir uğraş. Videodaki abimiz hobilerinin peşinden giden ve kovan kulaklık yapan başka bir Abi, her nesneyi birbirine silikonlayarak yapıştıran Derya Baykal gibi değil. Abimiz küçük bir kurşunla saatlerce uğraşıyor. Özeniyor her bir köşesini detaylı bir biçimde hazırlıyor ve ortaya kovan kulaklık gibi benzersiz bir ürün çıkarıyor.

Küçük işler demişken dünyanın en küçük sanat eserlerini üreten adama da şuradan bir bak sevgili okur. Onun da müzesine gitmiştim.

NOT: Derya Baykal’ın bir dönem Ferhan Şensoy’la evli olduğu da ilginç bir bilgi bilmeyen varsa buraya bırakayım. Derya Baykal’ı da seviyoruz ayrıca canım ama yani şu adamın yaptığı iş benim daha çok ilgimi çekiyor.

Yorum yaz!