Kendi Kalesine Hat Trick Yapan Futbolcu

Kendi Kalesine Hat Trick Yapan Futbolcu … Bugün çeşitli yerlerde rastladığım çokda şaşırdığım bir haber bu. Lan insan bir atar, hadi iki atar da kardeşim üç gol kendi kalene nasıl attın? Sakarya 1. Amatör’de gerçekleşmiş bu hadise. Kuzuluk Ersoyspor’un defans oyuncusu Atilla Elik kendi takımına 3 gol atmayı başarmış. 1-0 önde olan takımını önce 1-1 le beraberliğe getirmiş. Ardından skoru 2-1’e getiren Elik kendi takımına 3. golü de atarak hat trick yapma başarısını göstermiş.

Şanssız topçuya kulüp başkanı sahip çıkmış. Biz de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kendi Kalesine Hat Trick Yapan Futbolcu

Editör olarak belirteyim ben de çocukken kaleci olarak başladığım futbol hayatıma – o zamanlarda futbol becerisi ile çocuk otoritesi arasında bir ilişki vardı ya da tam tersi emin değilim ama bana kalecilik düşmüştü. – yıllar sonra gelişme göstererek defansa çıkmış defansta o kadar iyi görev üstlenmiştim ki bu özelliğimle meşhur olmuştum. Lisede takım kaptanlığı bile yaptığım oldu ama bana göre değildi bu işler içimde nedense hep kendine güvensiz bir çocuk vardı. Hala var ve bu sebeple halı sahalara gitmeyi bıraktım. Sevmiyorum böyle rekabetçi oyunları oynamayı.

Bir de futbol kimilerinin ilgi alanı onlarla yarışamam ki bu alanda varlık göstermek istiyorsan yarışmak gibi bir zorunluluğun var sanki. Her neyse yapım rekabetçi değil.

Bir de okulun hafif zorba denilecek tipi Abuş’un yeni okuluma ilk geldiğimde ilk maçımızdan sonra bana iyi top oynayanlar benim dostumdur dediğini ve bir süre onun koruması altına girdiğimi hatırlıyorum. Çocukluk ilginç bende neyin eksik olduğunu bir türlü çözemiyorum. Eğitimci bir anne baba, görece iyi bir çocukluk ama nedense hep bir korku hep bir eksiklik. Aşamıyorum demek ki. Psikoterapi mi alsam diyorum ancak onların da seansları pahalı ve kaç seans süreceğini tanrı bilir. Çok varlıklı bir tip olsam mutlaka psikoterapi alırdım.

Bu da öyle bir iç dökme notu oldu. Delihaydarefendi’yi de özledik. Hem yazı yazsın hem de kavuşalım da oturalım sohbet edelim uzaklara bakarak. Kendine iyi bak sevgili okur yeni bir metin yazana dek esen kal, sağlıklı kal.

Yorum yaz!