Kelebek Etkisi 2

ÖZET: Baya kötü film ama sevişme sahneleri idare eder biçimindeki tespitiyle farseer‘in yeni film incelemesi Kelebek Etkisi 2 karşınızda.

OKUMA SÜRESİ: 3 dakika

Mutlu bir ilişkiye sahip olan Nick trajik bir kazada kız arkadaşını kaybedince hayatı alt üst olur. İş hayatında da ani baş ağrıları ve bilinç kayıplarından dolayı başarısızdır. Hayattan tat alamamaya başlar, ta ki fotoğraflara bakarak hayatının akışını değiştirebileceğini fark edinceye kadar…

Açıkçası bu film hakkında pek bir yorum yapılabileceğini sanmıyorum. Tamamıyla ilk filmin ekmeğini yemek için çekilen, daha doğrusu sadece çekilmek için çekilen bir film. Film üzerine hiçbir emek harcandığı düşünmüyorum. Çünkü bu kadar geniş ve ilgi çekici, üzerine pek çok şeyin yazılıp çizilebileceği kelebek etkisi olayı ancak bu kadar kötü bir şekilde işlenebilirdi.

İlk film mantık hataları olmasına rağmen sürükleyici, kendini izlettiren bir filmdi. Ama bu filmde olumlu bir yan yok. Herhalde ne yapsak, ne yapsak demişler ve bam “bolca sevişme ve pahalı arabayla gezinti” sahneleriyle zaman geçirelim demişler. Olur da bir hata yapıp bu filmi izleme gafletine düşerseniz bu araba geçiş sahneleriyle kaç dakika geçtiğini görürsünüz. He derseniz ki “ben sevişme sahnesi izlemek istiyorum” saygı duyarım. Filmden alıntı vs. hiçbir şey yapmıyorum çünkü ortada yapmaya değer bir şey yok.

Benim naçizane fikrim ilk filmi sevdiyseniz açıp bir gazla bunu seyretmeyin. Tamamen para kazanmak amaçlı çekilmiş. Zaten senaristler ve yönetmen de farklı ne yaptılar adamlara asgari ücret mi teklif ettiler artık bilinmez. İzlemeyin.

Yorum yaz!