Merhaba Sevgili Takipçi,

Kedi fotoğraflarından, kedi videolarından, kedi giflerinden bıktınız biliyorum. Her paylaşana: “Başına kedi kadar taş düşsün!” diyorsunuz biliyorum. Artık sadece kızların kedili gönderiler paylaştığını, bu modanın daha fazla devam etmemesi gerektiğini düşündüğünüzü de biliyorum. Öncelikle laf olsun diye size: “Şu cinsiyetçi ağızı bir bırakın!” diyorum “Sadece kızlar paylaşmıyor da olabilir.” diyorum ve habere geçiyorum.

Haber dediysem aksiyon bulamayan Show TV Ana Haber bülteninin yaptığı özel haber kıvamında bir haber bu. Böyle ilginç yemekleri tanıtan, garip bir buluşu anlatan değişik amaçsız bir iş. Güncel bir değeri yok, politik de değil. Ne olduğu belli değil(Allahım gene parantez içi doldurmaktan ana konuya geçemiyoruz).

Bu seferki harbi enteresan ama: Japonya’da Tashirojima adında bir ada var.  Bu 9gag’a kedili gif yollayan, facebook’a/twitter’a/instagram’a -özellikle instagram’a- kedili fotoğraf koyan kızlarımızın/oğlanlarımızın memleketi bura. Bu adadaki kedi nüfusu, kedi beslemenin şans getireceğine inanan Japonların beslediği kedilerle beraber, insan nüfusunu geçmiş. Adada resmen kediler hüküm sürüyor. Fotoğrafçı Fubirai’de “Ne garip olay nan!” demiş ve bu durumu fotoğraflamış. Gerçi kendisinin sitesine girdim baktım paso kedi var. Deli olabilir. Ne bileyim kedilere takık belki. Burayı da öyle bulmuş gidip oraya yerleşmiş de olabilir. Bilemiyorum ama durum bu. Haberdar olun diye buraya da koydum.