Katlanabilir Elektrikli Bisiklet

Merhaba sevgili okur, Çin merkezli bir firma olan Impossible Technology bundan birkaç sene önce katlanabilir elektrikli bisiklet fikriyle Kickstarter’da fon toplamaya başlamıştı. Nitekim hedefledikleri fonlamanın dört katına da ulaşmışlardı.

Bu proje benim aklıma aynı zamanda İstanbul’da bir meyhanesi olan yönetmen Ezel AKAY’ın küfeci dediği elemanları işe almasını hatırlatmıştı. Söz gelimi arabayla meyhaneye gidiyorsunuz ve içmek istiyorsunuz. Ancak dönüşte taksiyle dönerseniz arabanız meyhanede kalıyor. Başka birini çağırsanız kendinizi eve bıraktırsanız çağırdığınız kişi kendi evine nasıl dönecek?.. Onlarca sorun… Bunun için Ezel AKAY’ın bulduğu çözüm şu olmuş: Katlanabilir bisikletini gelen konuğun bagajına koyan küfeci, konuğu arabasıyla eve bırakıyor ve sonra bagajdan çıkardığı bisikletiyle geri dönüyor.

Heh işte katlanabilir elektrikli bisiklet projesi bu iş için muazzam olacaktı. Ya da bir turistsiniz Avrupa’yı dolaşmaya gidiyorsunuz. Uçağın bagajına verecektiniz gittiğinizde mis gibi olacaktı. Ama işte şimdi girip baktığımda projenin iptal olduğunu öğrendim sevgili okur. Belki sana ilham verir birileri denedi yapamadı. Belki sen yaparsın diye buraya ekliyorum bu işi.