Karbonatla Hamilelik Testi

Başlık Karbonatla Hamilelik Testi ama mevzuyu biraz daha açayım. Ana akım televizyon kanallarını seyretmeyi bırakalı uzun süre oldu. Bu girişten hareketle konunun Hamilelik testi ile ne ilgisi var? klişe bir köşe yazısı geliyor zannedebilirsin ama durum cidden bu. Geçmişte entelektüel olduğuna inandığım insanlar “Artık televizyon izleyemiyorum” dediklerinde onları anlardım lakin “Yok artık be o kadar da değil” derdim ya da hayvan haklarını savunanları takdir eder ancak abartanlara “Bu kadar da faşizanlığa gerek yok ki” diye tepki duyardım. Hala da arada duyuyorum o ayrı konu ama ben bu üzgün, televizyona tahammülsüz insanları nihayetinde anladım.

Tek yaşamaya başladığımdan beri okudukça, yalnız başıma kaldıkça inceldim, ruhum dinginleşti, sakinledim ve gerçekten o kafa nasıl geliyor belli oldu. O renkli kutu beni kızdırmaya, sakin yaşamımı zehirlediği gibi insanları kandırdığı için öfkelendirmeye de başladı. Normal kanalları izleyemediğimden ve televizyon açmaktan da vazgeçmediğimden yok efendim eski arabalar nasıl tamir edilir? Dünyanın en büyük gökdeleni nerede? Altın madeni işletmek kolay mıdır? Uzaylılar aslında dünyamıza geldi mi? İkinci Dünya Savaşı’nda ne oldu? temalı birbirinden alakasız belgeselleri kablolu yayın sayesinde tekrarlarıyla beraber seyretmeye başladım(Hatta tekrar döngüsünü de biliyorum da onu TRT Belgesel üzerine yazacağım yazıda anlatacağım).

Böylelikle Discovery Channel’da modern yaşamdan sıkılmış dağda tepede yaşayan insanların öyküsünün anlatıldığı bir belgesel dizisini izlerken yeni bir şey öğrendim.

NASIL YAPILIYOR?

Hamile misiniz, değil misiniz? Bu test nasıl yapılıyor? Öğrenmek istiyorsanız illa gidipte eczaneden test almanız gerekmiyormuş. Doğa bu işi mis gibi çözmüş. Olay şu sevgili kızlar: Şeffaf plastik bir kaba çişinizi yapıyorsunuz ve içine bir çay kaşığı karbonatı yavaşça atıyorsunuz. Eğer çişiniz köpürdüyse hamilesiniz. Yok köpürmediyse bir gelişme yok. Tam güvenemediğiniz o artılı eksili testleri denemeye gerek yok. İşin güzel kısmı bu anlattıklarım kocakarı bilgisi de değil harbiden bilimsel. Hamile kadınların çişlerindeki asit oranı daha fazla olduğundan gerçekten bir durum varsa asit karbonatla tepkimeye giriyormuş işte.

Denemesi bedava hanım kızlar. Bir de buradan üniversitelilere sesleniyorum. Bak öyle bir algı yarattılar ama Türkiye’de kürtaj yasak değil evlatlarım. Gidip boktan merdiven altı kliniklerine yatıp hayatınızı riske atmayın. Bunun rahim yapışması riski var osu var busu var. Kaydınız falan da anlaşılmıyor yani tedirgin olmayın gidin adam akıllı resmi bir kurumda halledin işlerinizi diyor ve adeti geciktiği halde üşenip test almayanlara yeni bir kapı aralıyorum.

Hadi iyi akşamlar.

(Yahu not defterleri ve yer imleri taştı o yüzden buraya ekleyeyim de yazmak zorunda kalayım: Çok acayip, webde türkçe bir kaynağa erişemediğim çılgın bir J. F. Kennedy hikayesi anlatmaya çalışıyorum. Bekleyin canlar.)

Bir de tekrar diyorum aşağı gelip Ecem’in bizi aydınlatması lazım. Benim bir yerim ağrıyınca böyle hasta olunca da gidip ona danışasım geliyor çünkü.

Yorum yaz!