Kahraman Bir Hostes Olmak

Hostes Olmak … Alaska Havayolları’nın Seattle – San Francisco seferinde gerçekleşen olayda önce yolcuda bir gariplik olduğunu sezen hostes Sheila Frederick şöyle konuştu:

Aklım bana birşeylerin doğru olmadığını söylüyordu. Ondört onbeş yaşlarında duran bir kız çocuğu oldukça mutsuz, korkmuş ve bezgin görünüyordu. Seyahat ettiği iyi giyimli yaşlı adamsa bir türü onun konuşmasına, sorulara cevap vermesine izin vermiyordu.

İyice işkillenen Sheila çabuk bir karar vermesi gerektiğini düşündü ve uçuşla ilgili anonsların yapıldığı sırada bir yolunu bulup kıza tuvalete gidebileceğini söyledi.

Kız tuvalete girip çıktıktan sonra tuvalete giren Sheila, lavobonun aynasında kızın yardım isteyen notunu gördü.
Hemen pilota haber verildi. San Francisco  polisi harekete geçirildi ve uçağın havaalanına inişi beklenilmeye başlandı. Uçağın inişiyle harekete geçen polis kızcağızı insan tacirlerinin elinden kurtarıp özgürlüğüne kavuşturdu.

Sheila’nın zekice hamlesiyle özgürlüğüne kavuşup şimdi tekrar bir liseye kaydını yaptırıp eğitimine devam eden kız Sheila’ya minnettar.

TÜRKİYE’DE HOSTES OLMAK

Bu arada benim kuzenim de Türk Hava Yolları‘nda hostes bu haberi gördükçe aklıma o geliyor yemin ederim. İşinden hayli memnun dünyada görmediği çok az ülke kaldı. Çok nitelikli otellerde kaldı güzel yemekler yedi. Genç yaşında kendini büyük deneyimle doldurmuş olması lazım ama ne bileyim be sevgili okur ben o tempoya dayanamam eve gelmek uyumak isterim. O uzun uçuş süreleri sürekli yarım yamalak düzen rahatsız eder beni. Aslında bir ara kendisiyle bir ropörtaj yapsam olacak.

Hostes Olmak bana göre değil ama belki bu alana geçmek isteyen gençler varsa kendilerine yardımcı olabilir. İnternette çok hostes olmak başlığı var ama içeriği dolu dolu her soruyu yanıtlayan bir başlığa denk gelmedim henüz. Dileğim herkesin araştırarak en sevdiği mesleği bulması ve yaşamı boyunca çalışmıyormuş gibi hissetmesi. Benimki maiotik mesela ama bu işte de para yok be sevgili okur. Hobi benimki.

Yeni bir yazıda görüşene dek kendiye iyi bak.

Yorum yaz!