iPhone FPS Oyunları

Geçtiğimiz yıllarda CezmiKalorifer’in de videosunu paylaştığı 13th Lab adlı muazzam işlere imza atan bir atölyenin harika bir fikri vardı. iPhone FPS Oyunları CezmiKalorifer işin tıklanmasında lakin fikrin arkasındaki teknoloji bizce mühimdi. Telefonlarımızı kullanarak gerçek dünyayla etkileşimli bir FPS deneyimi yaşıyorduk.

Firma sanırım bunun için nesnelere düşen ışıkla uzaklık ve boyut hesaplayan LIDAR teknolojisini kullanarak sağlıyordu. Bu sayede gerçek yaşam alanlarının 3 boyutlu bir haritası çıkarılıyor ve sanal gerçeklik ile de güzel bir oyun deneyimi sunuluyordu. Firmanın bu işinin  iPhone FPS Oyunları arasında da en tepeye oturacağına emindim.

Ancak bugün Kickstarter’a bakmamla beraber hayal kırıklığına uğradım çünkü geçtiğimiz Nisan’da proje 13th Lab tarafından iptal edimiş. Kaynak mı bulamadılar, bir yerde tıkandılar mı ne oldu? bilmiyorum ama ilham versin diye buraya efsane FPS deneyiminin videosunu ekliyorum sevgili okur.

ZAMANINDAN ERKEN BİR GİRİŞİM

Sanırım zamanından erken davrandılar sevgili okur. Şimdi son çıkan iPad’e LIDAR teknolojisini adam akıllı eklediler. Daha Sanal Gerçeklik nesne derinliğini falan yeni algılayabilir durumda. Dolayısıyla zamanından erken bir projeydi sanırım. Mesela Google’ın da Chrome OS adındaki internet tabanlı işletim sistemi zamanından erken bir proje olduğu için tam yaygınlaşmadı. Umarım buna benzer işler değişir. Çünkü ben son yıllarda oyun teknolojilerinin artık yavaştan en azından bi 15 yıllığına falan doğal sınırlarına oturduğunu düşünüyorum.

iPhone FPS Oyunları başlığına gelip aradığınızı bulamadıysanız üzgünüz ama kabul edin iyi bir proje. Siz AppStore’dan indirilecek FPS’ler araıyordunuz büyük olasılıkla ama aklıma bu projeyi adlandırmak için kullanılabilecek başka başlık gelmedi sevgili okur. Hem yani gerikafalı olayım demiyorum ama FPS bilgisayarda oynanır. Konsol’da da atış desteği vesaire tam tat vermiyor bana. Ben FPS’i Bilgisayar’da oynarım.

Bu aralar Call Of Duty Modern Warfare 2019 PC versiyonuna da 350 lira bayılmamak için zor tutuyorum kendimi zaten. PC versiyonu neden Playstation versiyonundan iki kat daha pahalı olur anlamış değilim. Görüşmek üzere kendine iyi bak.

Okuyucu İçin Not: FPS, Firs Person Shooter demek yani birinci şahıs nişancı oyun tarzı. Yakşanlar dilerim.

Yorum yaz!